Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké dřevo na garážová vrata v domě?

Zdravím, chtěl bych udělat nová garážová vrata. Garáž je součástí domu, takže je chci i nějak zateplit. Jsou na východ, takže na ně svítí slunce jen do oběda. Z čeho by jste mi radili udělat vrata (dvoukřídlá otevírací). Můj nápad je tam dát modřínové palubky, a zevnitř extrudovaný polystyren. Jaký typ dřeva,způsob a tak, by jste volili vy?
Díky

ps.: nové vrata od firem dělat nechci, ani elektrické ani nové kovové rámy dík

Však súčasným prknám absolútne nič nechýba, nač si zbytočne vyrábať nezmyselnú robotu? Ošetriť, odmastiť, prípadne vygitovať nerovnosti a fest namoriť, ideálne vriacim ľanovým olejom na priamom Slnku. Prírodné oleje, živice, sa dajú po oprašivení do nekonečna oživovať novými nátermi.

Do garáže necpi žiaden polystyrén, jedine ak nehorľavý. Garáž, ak nie je pravidelne, celoročne vykurovaná, ideálne podlahovým kúrením s cirkuláciou vzduchu, nemá zmysel zatepľovať. Uzatvorené vozidlo (aj pozinkované Volvo) ti zhnije pri veškerej snahe za pár rokov ak ho budeš pchať do zadunstovanej garáže ešte mokré po každej jazde.

Vozidlu svedčí voľný prístrešok, aby na neho nepadali zrážky, manna, hmla (mlha) nepražil Oskar s jeho ÚV a gama lúčmi, aby bolo vozidlo ofukované po jeho odparkovaní celoročným vetríkom, prievanom pod prístreškom z 360°, ak nie je nacapený na jednej strane k murivu chalupy v prípade, ak na vozidle dennodenne jazdíš. Ešte nikto nič na svete lepšie nevymyslel, radím objektívne.

Místnost je přes zimu vytápěná, garáž je součástí domu. Parkuji tam auto 2x za rok. Jinak stojí auto stále tam kde je na fotce. Je to bývalá garáž, teď už jen skladiště. Auto tam schovávám jen před kroupami.