Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím zatmelit díry po socích?

Zdravím,
chtěl bych se poradit.

Mám dětský zahradní domek, který má stěny z palubek kvality C a tak je tam hodně vypadlých suků. Přes ně, při bočním větru, do domku při dešti zatíká. Suky mají průměr asi 2cm. Tmelit to tmelem by bylo asi drahé, protože těch suků tam je tak 50 a při délce suku 2cm(tloušťka palubky) by to bylo hodně tmelu.
Materiál by to měl být takový, který se na slunci nesmrskne. Palubky i se zatmelenými suky chci přetřít silnovrstvou lazurou(řešili jsme mou otázku na název barvy v jiném vlákně. Tu ovšem nemám jen na domek, ale i na jiné dřevěné prvky)

děkuji za nápad, nebo inspiraci.

Jde to i ruční vrtačkou. Vezmi prkénko asi 5x20 cm, a sukovníkem vyvrtej otvor.
Pomocné prkénko s dírou (může pomocník) přidrž na palubce dírou na suk, poslouží jako vedení.
Potom vrtačkou a sukovníkem vyvrtáš otvor do palubky. Do otvoru vložíš koupená kolečka, prodávaná na tento účel.
Do palubky doklepneš přes prkénko, abys trefil rovinu s plochou palubky. Použij dispersní lepidlo na dřevo.
Jde to snadno.