Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Název barvy

Zdravím, chtěl bych poprosit o pomoc s názvem .
Jak se nazývá lazura, kterou jak roztírám na dřevo, tak je hustotou taková medová. Je nutné ji dobře rovnoměrně rozetřít. Skoro vůbec se nevpíjí do dřeva. Spíše na povrchu ulpívá(ale asi i trochu vsákne). Pokud se špatně(nerovnoměrně) rozetře, tak v daném místě je nátěr viditelně tmavší(stejně, jako při další vrstvě). Struktura dřeva však prosvítá.
Je to barva, která je hlavně ven. Natírají se s tím pergoly a zahradní nábytek.

Jde mi o to, abych věděl, co zadat do vyhledávače.
Já pro takovou jezdil roky do Polska, protože jsem s ní max.spokojený (V33 Polski klimat 9 lat). Přesně tato. https://www.leroymerlin.pl/farby-lakiery-i-kleje/srodki-i-farby-do-drewna/lazury-i-lakierobejce/lazura-do-drewna-polski-klimat-5-l-dab-jasny-v33,p596531,l1149.html
Jenže Poláci můžou mít jiné názvosloví. Lazura ochronna je asi ochranná lazura :D
Mám však za to, že lazura je taková řídká, která se vpíjí do dřeva a pak jak na to zaprší, tak se to z krokví vyplavuje a dělá takové mapy na dřevu. Jenže ta z PL to nedělá.
Teď jsme zase za ostnatým drátem, takže se do PL nedostanu. Proto zaexperimentuji a koupím v ČR. Ale chci stejnou strukturu barvy.

děkuji

Je tixotropní lak totéž, co silnovrstvá lazura?
Zkouším najít konzistenci na YouTube a našel jsem jedno a tam (https://www.youtube.com/watch?v=0HU6pVgkscs) tixotropní lak vypadá spíše jako vosk, nebo prostě něco ,co skoro vůbec neteče. Nicméně ta moje teče. Je to ale fakt jak med, který není vytažený z ledničky. Možná jak nějaký studený olej do motora. Není to řídké jako tenkovrstvá lazura, která se dobře vpíjí do dřeva. Když to poměřím s neředěným Industrolem, tak ten je taky docela hustý, ale pořád je řidší jak to co mám z Polska.