Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Isover AKU - nechat vzduchovou mezeru mezi SDK?

Dobrý den, poradil by mi někdo zkušený, jestli mám v podhledu z SDK mezi izolací ( Isover AKU ) a stropem počítat se vzduchovou mezerou 1cm-2cm, nebo se mám snažit pro lepší akustickou izolaci spíš desky tlačit ke stropu na těsno?
U izolace Isover Piano mají v popisku přímo napsáno, že je lepší vyplnit celou dutinu, ale bohužel se mi podobná informace dohledat u této izolace nepovedlo. Děkuji všem za rady. Ať se daří...

Změna předmětu, původně: Isover AKU (host)

Hlavne sa zvuk prenáša nosnou, závesnou konštrukciou priamo na podhľadové dosky v prípade, ak je konštrukcia priamo napojená na strop.

Nemusíš dodržiavať vzduchovú medzeru medzi stropom a vlákenými, izolačnými, kamennými doskami. Sú dostatočne dimenzované okrem eliminovania hluku aj proti tepelným (prípadne infra sálavým) prechodom.