Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaké doporučíte lepidlo na slepení Cu trubiček?

Potřebuji dodatečně upravit stávající vodovodní potrubí v mobilheimu, zhotovené z Cu potrubí (stejné jako se používá na rozvody topení), vnějšího průměru 15 mm. Tedy přerušit stávající trubku a zhotovit odbočení a zpětné napojení, pro osazení kolektorového ohřívače vody. Vzhledem k nemožnosti klasického pájení PB plamenem (špatná přístupnost a blízkost hořlavého materiálu) a vzhledem k maximálnímu tlaku v systému do 2,5 atm., uvažuji, po přerušení stávající trubky, na její konce nasunutá kolínka, místo pájení nalepit. Uvažuji, po dokonalém očistění a odmaštění, nad nějakým dvousložkovým epoxidem. Co by jste mi doporučili podle vašeho názoru. Dík za rady.

Díky všem za rady. Napojení budu řešit těmi svěrnými spojkami, jak radí Lubomír. Ostatní budu běžně letovat mimo a pak to teprve napojím na přerušené stávající potrubí pomocí dvou těch mosazných svěrných spojek 15/15 mm. To bude zřejmě nejjednodušší a nejlevnější.:-)