Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kontrola fíčka

Dobrý den, dodělal jsem si v dílně pár světel a několik zásuvek. Vždycky, když jsem viděl elektrikáře když to dodělali, nějakým způsobem dal zkoušeku do zásuvky a vyrazil fíčko.
Jak se to dělá? Co mám spojit? Zem s nulou? Nechci aby blesky lítali.
Díky

Já když jsem si zapojoval elektroinstalaci v domě, tak jsem si přezkoušel všechny zásuvky, jestli je vše dobře propojené, tak, že jsem si vzal lampičku s led žárovkou(nebo něco s malým odběrem, ale víc než 30mA, ideálně jen o trochu víc), u níž jsem v zástrčce přepojil modrý kablík na středový kolík. Pokud je vše v pořádku, po zasunutí do zásuvky ledka jen blikne a shodí chránič.