Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lze nějak slepit prasklý "neslepitelný" plast?

Praskla nám nádobka v automatickém výrobníku ledu (součást lednice/mrazáku), prasklina celkem nepěkná přes 3 "kostky" - bohužel je to ten typ plast na kterém běžné lepidla nedrží. Epoxid se čistě sloupne, cokoliv jiného dopadne podobně. Existuje něco, co by tyto plasty dokázalo slepit? A ještě aby to i vydrželo -20°C (spíš cykly +5 ... -25) a vlhkost, a vydrželo dostatečně pevné dlouhodobě. Nebo bez šance a shánět náhradní díl? Samotný ten pitomý kus plastu (fakt jen plastový výlisek, nic víc) stojí přes 1400Kč, celý blok z výrobníku cca. 4000... ]:(

Kukni do servismanuálu výrobcu "ladničky" či píšu, z akého matroša je dekel plastu odliaty.

Na PE, PP, PTFE sú na trhu lepidlá, detto na tvrdené polystyrény, PVC.

Jedine silon, teflon sa nedá lepiť, tie sa zvárajú teplom.

Chce to nejaké pružné, elastické lepidlo, ktoré nevytvrdne na sklo, šuter, pretože by namáhaný, lepený spoj zase prdol.

Patex má v svojom portfóliu pružné lepidlá, nemusí zrovna rozleptať plast v mieste lepenia.

Skus lepidlá v tlačných šulcoch (pištoliach) určené na bazénovú techniku, gumu, odpadové potrubie Novodur a spol., lepia aj za vlhka.

Jen si dovolím opravit - PTFE a teflon jedno jsou. PTFE je prakticky nelepitelný.
PE, PP - na jejich lepení bych moc nesázel, mršky nepolární, s těmi bude těžké pořízení. Bohužel se z nich díly pro ledničky dělají celkem často.
Silon je naproti tomu lepitelný, průmyslově třeba naleptáním kyselinou mravenčí, pro kutily existují různá patlátka kterými to taky trochu jde.
Možná by to tvořítko na led mohlo být z ABS, tam pak je šance, na tenhle plast existují rozpouštědla a tudíž je lepitelný.

Něco podobného jsem slepil Mamutem. Prasklinu v prostoru mrazáku. Již skoro rok v drží tato záplata v pohodě. Zdrsnil jsem část plastu kolem praskliny a zamazal silikonem. Jak to bude se zdravotní hygienou, když se bude stýkat silikon přímo s ledem nevím.

No zaklad je zjistit, co presne za plast to je, pak se da radit. Neco lepit jde, neco jde zase vcelku dobre svarovat(vzdycky mi to prislo jako hrozna magie, ale poridil jsem si pajku s horkym vzduchem, tycinky, kouknul na videa a po par pokusech jsem zjistil, ze to jde v pohode), neco nejde vubec.
A mozna by to slo vytisknout...