Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Buben nové pračky děsivě mlátí...

Dobrý den, předchozí pračka (5 let stará) začala hrozně při ždímání mlátit, jakoby chtěl buben vyletět z pračky, při vypouštění do vany tam byly odřezky plastu, jak asi buben odíral vanu. Pak se zasekla úplně, motor jel, ale buben se netočil. Tak jsem koupila novou pračku, mám ji sotva 3 týdny a je to jako deja vu...Při ždímání někdy začne na začátku a na konci úplně šíleně mlátit, podle mě ten bube zase mlátí o ten kovový obal pračky...Prádla tam nemám ani moc, ani málo, normálně naplněná pračka do 3/4...Nedělá to vždycky, tak v polovině případů...Je pravda, že když jsem to zaznamenala poprvé, tak jsem tam zrovna prala jednu věc, lehký nylonový batoh, ale tím to být nemůže. Neperu v takto málo naplněné pračce často, ale někdy ano a ta předchozí pračka vydržela 5 let. Šrouby dole při instalaci podle návodu pracovník, co mi ji přivezl, neutáhl, nicméně pračka stojí stabilně, když se do ní opřu ze všech stran, drží. Podlaha (dlaždičky) je podle mě taky rovná. Mám pračku reklamovat? Čím to může být? Jinak když zrovna tak děsivě nemlátí, tak při ždímání vibruje, řekla bych že se tak o půl centimetru pohybuje určitě. Vůbec si nevybavuju, jestli to ta předchozí dělala, mám za to, že ne...Ale nevím, jestli to do nějaké míry může být i normální...
Děkuji

Vana pračky (ne buben, ten je uvnitř vany) musí být pouze zavěšena na čtyřech horních pružinách a ze spodní strany jsou na ni připojeny pouze tlumiče. A musí se pohybovat volně, více méně ve všech směrech. Pokud ji něco aretuje, je nutné to odstranit.
Jinak se může stát (což se stalo zřejmě u té první), že se může, při praní třeba 1 ks nějaké vlněné těžké deky (velká nevyváženost), i ohnout hřídel bubnu a pak buben tluče do vany, případně se i zadře. Což je v podstatě neopravitelné bez výměny kompletního bubnu. (Stalo se mé dceři).