Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Yamaha psr e413 nelze připojit k pc

Koupil jsem použitou Yamahu psr e 413 a je plně funkční (i jsem ji vyčistil od bordelu) ale ne a ne ji připojit kc. Kabel usb funguje, protože Yamaha psr e373 s ním funguje bez problému.
Nedá se nějak zjistit, nebo spíš otestovat usb konektor na klavesách zda je funkční?

Datové piny opravdu pod stálým napětím nejsou. Měřák z Ali měří proud a napětí na napájecích pinech. Co se datových týká, tak pokud je řadič v módu USB-1(typicky třeba USB klávesnice), tak mezi datovými piny lze pozorovat osciloskopem pulsy o amplitudě 5V. Pokud je ovšem řadič v módu USB-2 (typicky flash paměti), tak tam nic osciloskopem vidět není, neb to funguje na principu proudové smyčky.