Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výměna starých podlah

Dobrý den,
řeším otázku kompletní renovace kuchyně v prvním patře ve starém domě. Nejvíc podlahu.
Podlaha musí pryč, jsou tam ošklivá prkna a mezi nimi velké škvíry. Nakoukli jsme, prkna sedí na trámcích a pod nimi je škvára.

Zde v příspěvcích jsem našla 10let starou diskuzi na podobné téma, ale dnes se asi dělají věci zase jinak... bylo tam vyrovnat zásyp - liopor, OSB, mirelon, OSB.

Mysleli jsme totiž na variantu - pryč stará prkna, nově osb desky a na to vinyl podlahu v dekoru dřeva. (Bez vynášení škváry.)

Ale třeba se tu od vás dozvím lepších variant. (Limitující jsou spíš finance.)

Děkuji

Před 15 lety jsem řešil stejný problém. Prkna podlahy jsem vytrhal, původní trámky jsem vyrovnal do roviny (popřípadě vyměnil za nové), škváru jsem doplnil liaporem, stáhl latí dle trámů, na trámy jsem položil mirelon, zaklopil 1 řadu OSB 15 mm, položil mirelon, desky 2 řada OSB 15 do kříže proti první řadě prošroubované k první řadě.
Po 15 letech bez problémů.
Dnes se to dělá vybráním štěrku a trámů, dosypání liaporem do roviny a pokládka sádrokartonových podlahových desek.

Liapor je dost těžký. Já použil CEMWOOD 2000,, je možné podle výšky výplně použít i CEMWOOD 1000
https://media3.heinze.de/m2/82/14566182/images/32/16645532px960x540.jpg
https://media1.heinze.de/m2/82/14566182/images/07/20744707px890x414.jpg
Lehký, dobře zpracovatelný. Ale koupil jsem si ho v německém internetovém obchodě, tady: product_info.php, cena dopravy cca stejná, ale cena materiálu levnější o 270,- kč za jeden pytel, než to co nabízí tady.

Zásyp: by měl být až do horní roviny s polštáři na kterých podlaha leží, aby podlaha při chůzi neduněla nad prázdným prostorem.
Palubky: pokud se dělá rekonstrukce staré podlahy ve starém domě, není problém místo prken použít coulové smrkové palubky spojované na pero a drážku, pěkně srazit, ohoblovat, vyhladit a nechat dřevo tak jak je. Krásná, pružná a teplá podlaha ne kterou se podle vkusu dá položit prodyšný koberec, aby podlaha i prkna mohla dýchat.