Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výměna starých podlah

Dobrý den,
řeším otázku kompletní renovace kuchyně v prvním patře ve starém domě. Nejvíc podlahu.
Podlaha musí pryč, jsou tam ošklivá prkna a mezi nimi velké škvíry. Nakoukli jsme, prkna sedí na trámcích a pod nimi je škvára.

Zde v příspěvcích jsem našla 10let starou diskuzi na podobné téma, ale dnes se asi dělají věci zase jinak... bylo tam vyrovnat zásyp - liopor, OSB, mirelon, OSB.

Mysleli jsme totiž na variantu - pryč stará prkna, nově osb desky a na to vinyl podlahu v dekoru dřeva. (Bez vynášení škváry.)

Ale třeba se tu od vás dozvím lepších variant. (Limitující jsou spíš finance.)

Děkuji

Zásyp: by měl být až do horní roviny s polštáři na kterých podlaha leží, aby podlaha při chůzi neduněla nad prázdným prostorem.
Palubky: pokud se dělá rekonstrukce staré podlahy ve starém domě, není problém místo prken použít coulové smrkové palubky spojované na pero a drážku, pěkně srazit, ohoblovat, vyhladit a nechat dřevo tak jak je. Krásná, pružná a teplá podlaha ne kterou se podle vkusu dá položit prodyšný koberec, aby podlaha i prkna mohla dýchat.