Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Radio se začalo rozladovat a nedrží stanice

Už mě odešlo 2 radio a potřebuji zjistit zda by to nešlo opravit.
Radio jsem přes léto umístil na přimé slunce. Bylo to analogové radio na 220 V Grundik. Ted mi nejdou naladit žádné stanice. Po naladěni se hned rozolaďují a nejde to poslouchat. Nevite kde by mohla byt chyba?

Záleží na tom, jaké je to rádio. Jestli je laděné ladicím kondenzátorem připojeným mechanicky ke knoflíku ladění převodovým systémem s napjatým lankem s pružinkou, to pak může svým napínáním nebo povolováním hýbat osičkou ladicího kondenzátoru.

Nebo u přijímačů laděných napětím přiváděným na kapacitní diody může dojít ke ztrátě stability referečního napětí, napětí nedrží, kolísá a tím se pak obvod rozlaďuje. V tomto obvzodu s používal referenční obvod s TAA550 s kondenzátorem paralelně.

Ale to jsou dohady. Grundiků z doby 220V je dost různých druhů.