Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elektrokolo - značka

Ahoj,

mamka by chtěla elektrokolo na takové ty výlety po cyklostezkách/silnici - takže asi kategorie treková/crosová kola pokud se nemylím.

Ale nevím, jakou značku a hlavně jakého výrobce motoru zvolit, aby to taky něco vydrželo. Cena max. 50 000 Kč (ale když bude levnější a nebude to shit, tak budu radši :-) ...).

Dojezd minimálně 50km (80-100 bych raději, ale nevím zda se vejdu do ceny).

A taky bych chtěl poradit s e-shopem (nebo je lepší prodejna v místě bydliště?) - koukal jsem na akumo.cz a tam mají motory značky bafang, yamaha, bosch, shimano - který z nich?

Případně ještě další typy dle čeho vybírat?

Díky

Tazko povedat, zasadne rozdiely v elektrobicykloch su prave v elektrickych veciach.
Takze podstatny je motor+jeho mechanicke casti (prevody) a bateria.
Bohuzial ide o pomerne nove a prudko rozvijajuce sa odvetvie, takze informacie su sale rozporuplne.
Ja zhanam nieco podobne pre seba a manzelku (pre seba skor nieco do hory), ale jedine k comu som dospel je zatedy tlacenie zo vsetkych stran, ze v cenovej relacii ako si ty sa ani nemam pozerat a ze normalne bicykle sa zacinaju na 4-5k eur (cize cez 100k CZK). Alebo, ze motor musi byt Bosch, lebo ostatne su smejdy (tiez beriem s rezervou).
A to sa mi nechce verit, kedze mechanicky bicykel kupim dobry uz za 1000 (v tych sa vyznam, takze nepotrebujem rady od kadekoho).
Je naozaj tazke zohnat odbornu a nezavislu radu.