Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Při puštění s prázdným bubnem pračka klepe, při ždímání je hlučná a jdou z ní plastové odřezky

Dobrý den, nevíte prosím, co může být s pračkou, která při ždímání vydává hluk asi 5x větší než normálně (mám pocit, že letadlo startuje tišeji), při otáčení naprázdno to v ní klepe a poslední dobou po ždímání vypouští (mám hadici vyvedenou do vany) takové plastové odřezky - různě dlouhé (i 5 cm) tenké proužky středně tvrdého plastu, šedé, na povrchu bílé a ta bílá se z toho dá odloupnout a vypadá jako polyethylenový sáček. Co by se tam vevnitř mohlo škrábat? A co s tím? Jinak to zatím pere...
Moc děkuji
Hanka

Prázdnou pračku vypni ze zásuvky. Potom zkus u vrchem plněné pračky po otevření dvířek bubnu, u předem plněné vložit ruce do bubnu a nějak uchopit. Prázdný buben není těžký. Zkus bubnem zahrkat nahoru, dolů a do stran.
Buben se musí jen otáčet, ale nesmí nějak hrkat do stran.
Pokud zjistíš nějaké jiné pohyby, než jen otáčení, znamená to že jsou vadná ložiska.
Výměna je náročná operace, u některých praček se to ani nedělá, pokud je nádrž svařená z plastu.
Vzhledem k cenám servisních prací, by pravděpodobně byla oprava nerentabilní.
Pokud zjistíš ten nezvyklý pohyb bubnu, zavolej někam do servisu, řekni, že asi ložiska a typ.
Zeptej se, jestli se oprava vyplatí. Nejspíš nabídnou prodej nové pračky.

Děkuju. Asi to budou ložiska, pračkou jde pohybovat bez odporu dopředu i dozadu cca o 5 cm...Do servisu napíšu, ale když mi napíšou, že to opravit nejde nebo by to bylo dražší než pračka, můžu to používat za této situace dál? Ten hluk je opravdu děsivý, když to ždíme, zavírám dveře koupelny, protože mám pocit, že ten buben každou chvíli vyletí z pračky ven...Může se to stát? Jestli se nemůže nic podobného stát, používala bych pračku, dokud pere...

Asi to budou ložiska, s bubnem se dá volně v pračce pohybovat dopředu a dozadu asi o cca 5 cm, když se chytí, můžu ho přitáhnout úplně k okraji natolik, že zcela zmizí jakákoliv mezera mezi bubnem a gumovým těsněním. Pak zbývají jen dva dotazy:
1) je to věc opravitelná? A jak nákladná?
2) pokud budu pračku dále používat i za této situace, co se může stát? Vzhledem k tomu, jak ten mlátí v pračce při otáčkách 1200, může se třeba utrhnout? To si pak ani nedomýšlím, muselo by to prorazit stěnu pračky, ne-li zeď koupelny. Hrozí to?
Mám teda pračku přestat používat? Zkusit opravit? Koupit novou?
Moc děkuji

Tak je to jasne, mate vybite ložiska to je ta vôla 5mm.Cely komplet je uloženy na tlmičoch a tamto chodi aj tych 5cm,čo je v poriadku.Ak Vam to ma kto demontovat,môžete to dat opravit-tj.rozrezat,vymenit ložiska,zavarit a namontovat.Niekto to tu ponukal.-Lubomir, kontaktujte ho.

Lubomír jsem pochopil s tím má zprostředkovanou zkušenost ale sám ty opravy nedělá.
Jak píšete - pokud to člověk zvládne vymontovat, může to poslat na opravu, cena je plus minus 1500 Kč, dají se najít o fous levnější i dražší. Pokud to tam člověk doveze osobně a zase si to odveze, je to hotové za 30minut a 800 Kč.

Pokud to člověk vymontovat nezvládne, musí zavolat servis.

Dobrý den,já to nenapsal celé,soused to demontoval,odeslal.Když to celé přišlo zpět,tak jsem to montoval zpět.Kdyby to bylo na mé pračce,tak to rozříznu,vyměním ložiska a stírací kroužky a zase svařím.Soused se totiž nezmínil,že je pračka KO.Až když byl buben na cestě zpět,tak jsem ho přebíral,jsem celý den doma,oni do večera v práci,dělám jim sběrnou službu a nápomocnou v kutilském směru.:-)

Pokud se hýbe celý plastový obal bubnu (vana), tak to může. Myslel jsem samotný nerezový otočný buben, ten by se vůči vaně měl jen otáčet, ale nijak do stran nehrkat. Pokud je tam pohyb pět mm, budou to ty ložiska.
Buben škrtá o vanu a to jsou ty plastové třísky. Vana už bude tak poškozená, že se to nevyplatí opravovat.
Pokud budeš pračku dál používat, tak pravděpodobně dojde k proděravnění vany a vytečení vody.
Pokud by došlo při odstřeďování na 1200 otáček k zadření bubnu o vanu, tak asi buben z pračky nevyletí, ale pokud by to bylo rychlé, tak může i celá pračka udělat něco jako přemet. :-)
Myslím, že oprava servisem s demontáží, výměnou vany, ložisek, montáž a vyzkoušení se bude blížit ceně levnější nové pračky.
Před časem jsem mluvil s opravářem praček. Říkal mi, že jsou přibližně dvě kategorie praček. Jakž takž, z dnešního pohledu kvalitní, v cenách cca 20000,- Potom ostatní v různých cenách a ty se od sebe téměř neliší, dokonce různé značky se dělají stejným způsobem ve stejné fabrice.
Doporučoval koupi té téměř nejlevnější s tím, že i na ni je dvouletá záruka, ale pokud není smůla vydrží déle.
Pračka o něco dražší o moc déle nevydrží a její oprava se většinou také nevyplatí, protože servis je dnes drahý.
Doporučoval, pračku za cca 6000,- (já nevím, jestli taková je) a vykašlat se na takové drahé zbytečnosti, jako je
Calgon a podobné. Už na tom se dá ušetřit za cca 5let životnosti na novou a neřešit opravy.
To mi samozřejmě neradil jako zákazníkovi, ale známému. :-)

Moc všem děkuji, myslím, že vím vše podstatné. Začnu šetřit na novou pračku. Všem přeji hodně zdraví do následujících dní a nadále neutuchající entusiasmus ohledně pomoci druhým :-). Hanka

co myslíte tím "kovovým obalem bubna"? Myslíte prací vanu?
Pochybuju, že pračky s nerezovou vanou budou v té levnější části nabídky, spíš naopak.
Plus pouhým okem bez rozebrání pračky to člověk nezjistí. Musí hledat materiály výrobců a doufat, že se tím budou chlubit.

Rozsypal sa simering (gufero) na hnacom hriadeli pred ložiskom do ktorého zateká, vyplavila sa vazelína, z uvedného dôvodu vzniká ten rachot, guličky suchého ložiska korodujú, trú sa o seba.

Zahodiť, dnes nemá význam opravovať tieto xindle. Vyraziť bez milosti, kúpiť novú so zárukou (chod do ECG, síce sa jedná turecké hospodárstvo v licencii, ale šlapú, ako americké, kapitaľistické, západné), lebo si budeš vlasy v nešťastí a smútku trhať ak sa po drahom service, drahej oprave niečo iné znovu pokazí (na to zober jed), beda riadiaca jednotka, tá stojí takmer ako celá práčka aj s robotou výmeny.

Moja zlatá polovička má vo výrobni lahôdok a v cukrárni kvôli nekonečnému praniu utierok, handier, obrusov, plachiet, pracovných zástier, závesov, lacný šunt v cene 180€, zn.: ECG EWF 1053 MA, ktorý jej hrkoce, točí, mrdolí, perie takmer nonstop, niekedy dva/tri razy denne, nastavená je na teplotu 86°C s predpraním, no a objektívne mi do uška konštatuje, že si nevie túto lacnú práčku, (síce bez siedmeho zmyla, nie je chytrá, premúdrelá vybavená Al s pripojením na net, bez lešteného diamantového bubna), vynachváliť. Však som jej poradil velice múúdro, musím sa verejne pochváliť, ako mi to bohovsky páli, jedna báseň. Chce to denne 1x1500mg kotvičník, 300mg silybum, výťažok z ščipľavého bodliaka ostropestreca, smetánky, žihľavy, artičoka, ľanový bio olej docpať nejakým tým magnézium, doplniť sporadicky zinkom v chelátových formách. Nočný stolík sa mi ide rozcisnúť, rozdrapiť čo do šírky, prepadáva od množstva výživových prípravkov, extraktov bylín, tuším kúpim nadstavbu v podobe dvoch regálov.