Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Soft start do zásuvky

Zdravím, vlastním pilu DeWalt dwe7492 a chtěl bych si nějak jednoduše přidělat softstart. Jelikož moc elektrice nerozumím tak se mi nechce rozebírat pilu (i kvůli záruky). Ale našel jsem něco takového https://www.tsbohemia.cz/omezovac-nabehoveho-proudu-612-44-16-a-3680-w_d320838.html . Je to dobrý nápad ? Chápu že to je předražené ale bez ohledu na to, bude to funkční ? Nemůže to nějak poškodit pilu ? Prosím o vyjádření nekoho znalého v těchto věcech. Díky

Pokud pila nemá sama vestavěný softstart, pravděpodobně tam ani žádná elektronika nebude. Tedy pokud nemá nějaký regulátor otáček, ale to u pily nebývá.
Při vyhazování jističe někdy pomůže i zapojení přes delší prodlužovák. Jeho odpor sníží prvotní náraz. Ale nefunguje to vždy, jen když stroj jistič vyrazí jen občas a někdy se ho zapnout podaří.

DeWalt dwe7492 pri 2kW nepredstavuje žiadny náporový problém pokiaľ nemáš zhnitú, poddimenzovanú elektroinštaláciu prípade jednopólový 6A istič 230V na šalter. Tento spotrebič je nežnejší svojim náporovým štartom odberu, než 230mm kotúčová 230V/50Hz rozbrusovačka (karbofrézka). Nešpekuluj, 10-16A istič unesie komplet dielňu jednofázového vercajgu.

Snad bych měl dodat že softstart chci u pily primárně kvůli soft startu, ne kvůli problému s jističi. U tohoto typu pil je prostě tvrdy start prasárna. Ale nechci tady rozpoutat názorovou debatu jestli to tak je nebo ne. Je to prostě můj názor. Nadruhou stranu hodně lidi si tam ten soft start přidělává a není to zrovna kvůli jističům. Takže tak.

V tom prípade poklesu napájania 230V v celej chalupe ba na ulici pri pižľaní, to chce do série na fázu 230V predsadiť do obvodu nežnú, hodvábnu, tlmivku namotanú lakovaným mosazným drátom na trafo plechoch. Možno by stačila vykuchaná z telesa lineárnych žiariviek. Bez debaty, hustýýý.