Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Proč nová vodovodní baterie vydává jiný zvuk?

Pri mixovaní teplej a studenej alebo len píska striktne diferencovaná voda?

Výrobca niekedy pustí nepodarok do predaja, silonová kartuš nie je správne odliata, vadne zalisovaná do bloku alebo sa keramické plochy ešte nezabrúsili o seba častým používaním.

Možno zle osadili spodnú, trojdierovú tesniacu gumu pod kartuš. Stačí vadné primačknutie gumy do dier.

Osobne mám velice dobré skúsenosti pri výmene vyčvachtaných kartuší spolu s výmenou za novú tesniacu gumu, natlačiť priamo do dier kartuše, k páčke kartuši, natrieť závit príruby ako aj natrieť veškeré tesiace spoje stuženou, transparentnou silikónovou vazelínou, nahriať fénom kartuš a rozpohybovať páčkou vnútorné plochy, aby sa vazelína dostala všade k spojom trecích plôch.
https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/mazivo-a-oleje/vazeliny-pasty/force-silikonova-vazelina-30-ml.html

Silikónová vazelína je potravinársky nezávadná, neutrálna, prebytok vazelíny ti vyhodí tlaková voda von do dresu. Má výhodu, že je vodostála, vytvorí mazací film, ktorý sa nezmyje vodou.

Po osadení do telesa musí ovládacia páka šliapať zľahka, ovládaná iba dvoma detskými prstíkmi, ako malina, všetkými smermi bez pocitu drhnutia, bez trenia nebodaj bez akéhokoľvek trecieho zvuku.

Príruba kartuše sa nesmie fest doťahovať, ako vola na most, chce to cit aby sa mierne roztlačila tesniaca guma pod kartušou lebo sa môže stať, že niekde v najslabšom mieste prdne tlakom teleso kartuše, stačí mikro trhlina v silóne, batéria začne slziť pri páčke alebo začne časom drhnúť, vŕzgať.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny