Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mycka AEG Favorit pořád jen vypouští vodu

Dobrý den. Mám dotaz....myčka AEG Favorit pořád jen vypouští vodu i když tam žádná není po odpojení ze sítě a připojení zpět pořád ten sam problém dokonce to dělá i když je vypnutá tlačítkem. Děkuji za radu

Změna předmětu, původně: Mycka (host)
Změna kategorie, původně: Elektro (host)

Stává se mi to samé, přibližně jedenkrát za tři roky (myčka AEG Favorit, rok 1993), je to zatopení spodní vany, polystyrenový plovák sepne odčerpávání vody i při vypnuté myčce. Řeším vytažením ze zásuvky nebo vypnutím příslušného jističe a vysušením spodní vany. Už ani nezakrytovávám vzadu a zasunu myčku zpět mezi skříňky. Za tu dobu co už má naběháno jsem ji už měl párkrát rozebranou, ale příčinu zatopení jsem nezjišťoval.

Vana se nesundává, pouze se odšroubuje zadní kryt ve spodní třetině, tím se umožní přístup k zaplavené vaně. Nastrkám do zaplavených míst savé utěrky, počkám až nasají vodu a vyždímu. Zaplavení může být způsobeno zanešeným labyrintem. Také jsem ho asi dvakrát vyplachoval. Nachází se na levém boku myčky pod bočním krytem, ovšem nevím jak je to ve Vaší myčce.

Výborně, jsem rád, že to klaplo, co se týče toho zápachu bohužel nevím, černá hmota je zřejmě jakési oddělení mycího prostoru myčky od tepelné izolace a vnějšího zakrytování, jestli někam něco nezateklo, ale s přetečením myčky by to nemělo nijak souviset.

Zdravím. Ta voda tam odněkud vnikla. To je potřeba zjistit, jinak se to bude opakovat, dokud něco neshoří. Myčku tedy vyndat na volné místo, odejmout plechy, tak aby byl vidět CELÝ vnější povrch mycí nerez. vany. Spustit mytí a pozorovat, kudy to tryská (nemá tento typ vedenu vodu k hornímu rameni zadem, vně mycí nerezové vany - tam se vykloktává matice a tečeto pak okolo). Za množství vody je odpovědná vodoměrná vrtulka s magnetem a jazýčkový spínač, co posílá impulsy do ř.j. (na ni se zaměřte). Někdy je ucpána část labyrintu bordelem a voda přeteče přepadem dolů do jímky s uvedeným hlášením. Labyrint se dá vymontovat a vyčistit matičkou puštěnou do kanálků a silným magnetem jezdit po povrchu. Presostat je u některých typů jen pojistkou u jiných typů a výrobců zase jen slouží k další kontrole, že je uvnitř dost vody, tak aby seplo topné těleso. Pokud je ucpaný mastným bordelem druhý konec hadičky (na jednom je ten spinač), zatímco na druhém vzduchová pasť u jímky, která se právě zanáší. Takže profouknout a vypláchnout směrem do vany myčky louhem. Pak samozřejmě neutralizovat. Chce to udělat najednou, vyvarujete se dalšímu pozdějšímu vyšoupávání myčky... Návod na čištění podobné myčky na: petrbudvar.rajce.net

Dobrý den, mám stejný problém, myčka stále vypouští, displej píše cod .20 Podle návodu je to ucpaná hadice odtoku, kontrolováno, je čistá. Když naleju dolu do myčky litr vody a zapnu myčku, tak to vodu vyčerpá bez problémů. Myčka vyndána a celá otočena, je suchá nic z ní neteče, takže zaplavená by taky být neměla. Na co se mám ještě podívat? Stalo se to v půlce programu mytí, kdy myčka jednou umyla, vypustila a víc už nemakala, jen napsala kod .20. Myčka je čistá, všechno vyčištěno, napouštěcí i vypouštěcí hadice

Myčka je bez vody, celou jsem jí otočil vzhůru nohama a vytřel. Vypustil i nádržku na sůl, tam taky zůstalo trocha vody. Když pak myčku otočím, čerpá minutu, asi na 5 vteřin vypne, čerpá další minutu a pak vyskočí kod .20. Vzal jsem litr vařící vody a nalil do myčky, zapnul a vyčerpalo mi to ten litr vody. Takže čerpadlo jde, vodu vyčerpá, ale bude tam nějakej snímač, který si myslí, že v myčce voda je. A nevím, kde co hledat. Myčka má 11 let, tak už asi má nárok odejít na recyklaci. Za celou dobu žádná závada.

Protože mě Electrolux takhle tůroval u máti, tak můžu říct- jo, vyčerpá, u nás dokonce prošlo třeba celé mytí a příště zase začala blikat. Vytahal jsem něco z hadice u sifonu, pustil nejteplejší program, prošel bez chyby. Za dva dny zase zpráva, že to bliká. Takže vytáhnout ven a vyčistit vypouštěcí čerpadlo. A znova horký mycí cyklus. Od té doby maká.
Ale ten lojový kekel se musí vyškrábat ručně. A vydat pokyn obsluze - pravidelně pouštět horký program.