Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mycka AEG Favorit pořád jen vypouští vodu

Dobrý den. Mám dotaz....myčka AEG Favorit pořád jen vypouští vodu i když tam žádná není po odpojení ze sítě a připojení zpět pořád ten sam problém dokonce to dělá i když je vypnutá tlačítkem. Děkuji za radu

Změna předmětu, původně: Mycka (host)
Změna kategorie, původně: Elektro (host)

Dobrý den, mám stejný problém, myčka stále vypouští, displej píše cod .20 Podle návodu je to ucpaná hadice odtoku, kontrolováno, je čistá. Když naleju dolu do myčky litr vody a zapnu myčku, tak to vodu vyčerpá bez problémů. Myčka vyndána a celá otočena, je suchá nic z ní neteče, takže zaplavená by taky být neměla. Na co se mám ještě podívat? Stalo se to v půlce programu mytí, kdy myčka jednou umyla, vypustila a víc už nemakala, jen napsala kod .20. Myčka je čistá, všechno vyčištěno, napouštěcí i vypouštěcí hadice

Myčka je bez vody, celou jsem jí otočil vzhůru nohama a vytřel. Vypustil i nádržku na sůl, tam taky zůstalo trocha vody. Když pak myčku otočím, čerpá minutu, asi na 5 vteřin vypne, čerpá další minutu a pak vyskočí kod .20. Vzal jsem litr vařící vody a nalil do myčky, zapnul a vyčerpalo mi to ten litr vody. Takže čerpadlo jde, vodu vyčerpá, ale bude tam nějakej snímač, který si myslí, že v myčce voda je. A nevím, kde co hledat. Myčka má 11 let, tak už asi má nárok odejít na recyklaci. Za celou dobu žádná závada.

Protože mě Electrolux takhle tůroval u máti, tak můžu říct- jo, vyčerpá, u nás dokonce prošlo třeba celé mytí a příště zase začala blikat. Vytahal jsem něco z hadice u sifonu, pustil nejteplejší program, prošel bez chyby. Za dva dny zase zpráva, že to bliká. Takže vytáhnout ven a vyčistit vypouštěcí čerpadlo. A znova horký mycí cyklus. Od té doby maká.
Ale ten lojový kekel se musí vyškrábat ručně. A vydat pokyn obsluze - pravidelně pouštět horký program.