Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Správné zapojení LED zářivky

Dobrý den,
má led zářivky. Uvnitř nejsou trubice, ale LED pásky. Čumí z toho jen dva dráty. Když na to zapojím dvojlinku s vypínačem a zapnu, tak svítí a zhasíná. Když v zásuvce vezmu vidlici a otočím ji, tak sice svítí, ale vypnutí vypínače svítí dál, ale mnohem míň. Čím to je, že to nezhasne?

Díky

Bohužel neexistuje nějaké jednotné zapojení. Jsou trubice, které se dají nasadit namísto původní zářivky bez jakýchkoliv změn a pak jsou takové, které vyžadují značný zásah do svítidla. Takže by to chtělo nějakou identifikaci přdmětu o kterém se bavíme.

To že nezhasne je s nějvětší pravděpodobností kapacitou kabelu nebo něčeho jiného (podrobnější rozbor by vyžadoval přesnější info o situaci). LED vydávají viditelné světlo i při dost malém proudu (v noci normálně viditelné). Jak to zařídit se tu už několikrát řešilo, spočívalo to v přidání kapacity řádově větší než jsou ty svody, ale pokud to má být něco, co se strká do zásuvky (toto se týkalo pevné instalace), je potřeba myslet i na vybíjení (asi nikdo si nechce šáhnout na kondenzátor nabitý až na 300V).