Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyhazování pojistek

Zdravím, mám na prodlužovačce zapojenou varnou konvici, vařič a toustovač. Dělal jsem si vodu ve varné konvici, a byl zapnutý vařič = vyhodil jsem pojistky v pokoji i na chodbě. poté jsem používal pouze konvici, také se vyhodily pojistky na pokoji i na chodbě. myslel jsem že je to konvicí tak jsem ji vypojil. dnes v prodlužovačce byl zapojeny pouze vařič a zase se mi vyhodily pojistky v pokoji i na chodbě. Nechci to už riskovat, nevíte zda to může být tou prodlužovackou? nebo to dělá tedy ten vařič? nebo má soused zapojené něco náročného a elektrika pro nás oba nestačí? Pojistky na chodbě jsou vyhozené pro dalších 6 pokojů

Pocínuj každý jeden medenný zväzok odbužírkovaných koncoviek kabeláže pod hlavičky skrutiek v predložovačke 230V a, ak nemáš kolofóniu, cín s kolofóniou, kyselinu fosforečnú stačí ti tepom roztavený Aspirín na odmastenie medi.

Lebo máš tučný odber spotrebičov, to chce riadny spoj, pevný dotyk kontaktov v predložovačke, cín je na medi ideálny, hlavička srutiek sa do zmačknutého cínu tlakom zaborí. Ideálne je spraviť pocínované očko pre skrutku.

Nehledě na to, že se konce splétaných vodičů necínují (cín má v tomto případě vlastnosti podobné hliníku), ale opatřují dutinkami (nebo očky), acylpyrin ani kyselina fosforečná nejsou tavidla a už vůbec ne odmašťovadla a měděné vodiče už vůbec není třeba před pájením odmašťovat, ale předevěím zbavit oxidů A na to se právě používá tavidlo, třeba kalafuna (kolofonia, aby tomu rozuměl i Nuda). O zatížitelnosti prodlužovaček píší jiní. A vůbec - běžné prodlužovačky jsou už delší dobu bez poškození nerozebíratelné, aby se v nich laici nevrtali. U mnohých prodlužovaček nejsou vodiče pod šroubky, ale jsou přivařeny ke kontaktním plíškům.
A v neposlední řadě: hlavně, že na prodlužovačkách je údaj o zatížitelnosti a na všech spotřebičích uveden příkon. Samozřejmě to nikdo nečte a pak se diví když mu hoří byt. Pravda, tyto údaje jsou na prodlužovačkách v Ampérech a na spotřebičích ve watech a mnoho lidí vůbec netuší co ty údaje zanmenají.