Vyhazování pojistek
Zdravím, mám na prodlužovačce zapojenou varnou konvici, vařič a toustovač. Dělal jsem si vodu ve varné konvici, a byl zapnutý vařič = vyhodil jsem pojistky v pokoji i na chodbě. poté jsem používal pouze konvici, také se vyhodily pojistky na pokoji i na chodbě. myslel jsem že je to konvicí tak jsem ji vypojil. dnes v prodlužovačce byl zapojeny pouze vařič a zase se mi vyhodily pojistky v pokoji i na chodbě. Nechci to už riskovat, nevíte zda to může být tou prodlužovackou? nebo to dělá tedy ten vařič? nebo má soused zapojené něco náročného a elektrika pro nás oba nestačí? Pojistky na chodbě jsou vyhozené pro dalších 6 pokojů
pro info: Konvice klasická, vařič 2x1000W, toustovač 800w
Je velký problém to zkusit vylučovací metodou?Zapnout vařič,nebo konvici do zásuvky kde je zapojena prodlužka přímo.Tím potvrdíte,nebo vyloučíte závadu v prodlužce.
tak jsem to vyzkoušel a je to teda tou prodlužkou. rozebral jsem ji a je vypálena zevnitř. děkuji
Pocínuj každý jeden medenný zväzok odbužírkovaných koncoviek kabeláže pod hlavičky skrutiek v predložovačke 230V a, ak nemáš kolofóniu, cín s kolofóniou, kyselinu fosforečnú stačí ti tepom roztavený Aspirín na odmastenie medi.
Lebo máš tučný odber spotrebičov, to chce riadny spoj, pevný dotyk kontaktov v predložovačke, cín je na medi ideálny, hlavička srutiek sa do zmačknutého cínu tlakom zaborí. Ideálne je spraviť pocínované očko pre skrutku.
Ty se fakt uz nech hospitalizovat. Radit nekomu, kdo nema o elektrice nejmensi potuchy, aby se hrabal v kdo vi jake prodluzce, to chce hodne chore mysleni.
Nehledě na to, že se konce splétaných vodičů necínují (cín má v tomto případě vlastnosti podobné hliníku), ale opatřují dutinkami (nebo očky), acylpyrin ani kyselina fosforečná nejsou tavidla a už vůbec ne odmašťovadla a měděné vodiče už vůbec není třeba před pájením odmašťovat, ale předevěím zbavit oxidů A na to se právě používá tavidlo, třeba kalafuna (kolofonia, aby tomu rozuměl i Nuda). O zatížitelnosti prodlužovaček píší jiní. A vůbec - běžné prodlužovačky jsou už delší dobu bez poškození nerozebíratelné, aby se v nich laici nevrtali. U mnohých prodlužovaček nejsou vodiče pod šroubky, ale jsou přivařeny ke kontaktním plíškům.
A v neposlední řadě: hlavně, že na prodlužovačkách je údaj o zatížitelnosti a na všech spotřebičích uveden příkon. Samozřejmě to nikdo nečte a pak se diví když mu hoří byt. Pravda, tyto údaje jsou na prodlužovačkách v Ampérech a na spotřebičích ve watech a mnoho lidí vůbec netuší co ty údaje zanmenají.
Hele při ceně prodlužky hodit do koše (elektroodpadu) a koupit novou. To vůbec nestojí za práci.
Výhoď a při koupi nové raději přitlač na ceně, ať se ti to neopakuje.
Ta prodluzovacka jede na doraz. V tomhle pripade to chce prodluzovacku s prurezem 2.5mm^2, coz je dost nedostatkovy zbozi. Benzny maji 1.5mm^2, coz sice za jistych okolnosti vydrzi, ale uz tam jsou ty okolnosti. 2.5 je jistota.
Ale takova se v ty zaplave levnyho suntu ztrati.
Tam je spíš problém v samotné koncovce/jezevčíkovi. Plíšky uvnitř jsou k smíchu.
Proto si prodlužky raději dělám sám. Ovšem vyjde to dráž.