Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Monitor - svítí jen polovina obrazovky

Dobry den, mam CRT monitor, vim ze uz je to dneska retro, ale vzdat se ho nechci kvuli rozliseni, ktery LCD monitor proste nema.

Obcas se stava, ze prestane svitit horni polovina obrazovky. Pak zase jde uplne normalne. Uz jsem ho i cistil od prachu, nepomohlo.
Nenajde se tu nejaky clovek, ktery by mi poradil cim to muze byt?

Moc děkuji.

LG F900P

Taky jsem zažil ten krok zpět ze 1600x1200 na 1280x1024, ono zase o tolik nešlo. Skutečně donedávna zůstávalo 1600x1200 nepřekonané (byly monitory s 1920x1200 ale dost drahé, běžné bylo 1280x1024 později 1920x1080). Dneska v době UDH bych ale už netvrdil, že LCD takové rozlišení nemá. 2560x1440 neni zase tolik drahé a přitom je to víc v obou osách. Holt všechno jednou končí. Obraz ze 386 na LCD (pokud to neni LCD portablu s vyblitými barvami nebo něco podobně retro) sice neni to pravé retro, ale co se dá dělat. Mě teda by se v tom hrabat nechtělo.
Vzhled některých LCD je opravdu šílený, ale dá se vybrat i LCD střízlivého vzhledu.Co je ohromnou výhodou LCD, je že je to placka a nic. Toho místa, co člověk na stole získá.