Zrejme sa jedná o plyn, nie o kotol na splynovanie tuhého paliva.
Tzv. "Turbo kotle" majú vlastné nasávanie dvojitým komínom (rúra v rúre) ak je vyvedený do exteriéru, priamo do obvodového muriva stavby.
Ak sa nasáva vzduch z interiéru s vývodom spalín do komínového telesa musí byť nástenný či pozemný kotol schovaný v uzatvorenom priestore vybavený mriežkou 30x30cm. Toto platí aj v prípade miestnosti s takto situovaným kotlom (kuchyňa, špajza, kúpelňa, pivnica) v oddeľujúcich dverách na zárubniach, ktoré musia byť oddelené od ostatných spoločných priestorov v dome v spodnej časti detto nasávacou mriežkou o rozmeroch 30x30cm.
Dnes je síce toto opatrenie v prípade inteligentnej elektroniky úplne jedno, lebo ak by náhodou scípol horák v prípade nedostatku okysličovania, tak riadiaca elektronika automaticky odstaví, vypne prívod plynu.
Presnú vyhlášku si nájdi na nete, ale revízny technik, kominári, kolaudácia by mohla pindať v prípade, ak by si nemal zabezpečený prívod "okysličovadla" horenia.
Ak meníš vykurovací agregát sa svoje triko, je to jedno kam kotol nacpeš, aj do búdy pre čokla prípadne do vyradeného priestoru v nefunkčnom, gumou izolovanom mrazáku. Bez kyslíka ti bude horák skapíňať, horieť červeným plameňom s množstvom sadzí, dehtu, nespálenej síry, čiže usadený bordel schosnuješ v svoj prospech a duhu na rebrách výmenníka.