Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výběr elektrody

Dobrý den,

chci vás požádat o radu. Potřebuju svařit plech, respektive více plechů, o tloušťce 0,8mm a 1mm. Je to klasický ocelový plech. Mám MMA invertor na svařování i klasickou trafo svářečku. Jaké byste na tohle doporučili elektrody? Popř. svařovací proud? Takhle tenký plech se lehce propálí a chtěl bych na to vyzkoušet jiné elektrody, se kterými to půjde svařit "snáze".

Díky :-)

Slabé plechy - slabý proud - slabé elektrody. Na ty plechy klidně 1,5 mm nebo 2 mm. Ale nemáte vůbec jasno, co je na co. Když budete vařit trafem, tak potřebujete střídavé obalované elektrody, klidně rutilové. Když budete vařit invertorem, tj ss proud, potřebujete ss bazické elektrody. Složení obalu elektrod se liší, právě na svařování tenkých plechů jsou speciální, nechte si poradit v prodejně svářecí techniky. Stejně to bude práce na houby, na tohle je drátová CO2 svářečka (MIG)

Ja bych zrovna v tomhle pripade vzal 2mm rutilky na invertor - rutilova elektroda se dava na minus pol. V cemz je prave to kouzlo - ma to malej zavar a tolik to nepropaluje. Malej proud, zacal bych na 40A a kdyz to nepujde tak pridavat. 0.8mm bude peklo, 1mm uz pujde, ale bude to blba prace.

materiály se podkládají mědí,

Jak píše Paul.
Mám kus pásoviny měď 50x10mm a funguje.
A na youtubu je video o elektrodách Chemweld, dost je chválí, nezkoušel jsem.
Ale jsou kontaktní, takže se nemusí držet oblouk.
Jestli má někdo zkušenost, ozvěte se.

Na svařování i nejslabší elektrodou (1,6 mm) je tento plech slabý. Možná nastehovat ale to je tak maximum. Jak píšou v předešlých příspěvcích tak podložit mědí pro co největší odvod tepla. Nevím o jaké spojení jde ale jsou tu ještě další možnosti: pájení cínem, nýtování a klempířské falcování.