Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Posuvné závěsné vrata na stodolu

Zdravím, mam otvor do stodoly šíře 270 a výška 260cm. A rad bych vytvořil vrata na stodolu ale posuvné, do věnce který prochází nad vraty bych pridelal pásovinu a použil pojezdy viz odkaz, které bych Navaril na svareny ram vrat. Další možnost je pridelat ,,i” profil z vrchní části do věnce a svarti dvě kola z každé strany profilu jedno a ty by jezdili v tom íčku... má někdo zkušenost s takto udelanymi vraty? Prosím l případně připomínky či inspiraci děkuji

V tom případě to máš jednodušší.Pokud to trochu ulítne tak se nic neděje.Jenom to chce dát dost těsně pod pojezdovou šínu aby při případné manipulaci nebo najetí na překážku ti vrata nevyskočila z vedení.Na šíně musíš udělat dorazy aby ti vrata nesjela pokud je chceš aby se zavírala vlastní vahou tak se to dá udělat tak že šínu vedení dáš o pár stupňů mimo rovinu horizontu ale musíš počítat s tím že držák pojezdu bude o to delší.Pokud jde o zajištění aby vrata neplandala tak máš několik možností.Buďto zabetonovat profil U ale také musiš řešit aby voda odtékala.V zimě by ti to zamrzlo a potom budeš zase řešit jak to otevřít.Nemusí být ten U profil po celé délce .Stačí to vhodně rozdělit.Pokud by jsi to řešil že dáš vrata do spádu tak počítej s tím že při úplném otevření vrata vyjedou z vodicího profilu.Potom pokud jsou na návětrné straně by jsi to musel aretovat konzolí která zároveň brání samovolnému zavření vrat.Těch možností je hafo.Důležité je aby konzoly byly pod horní lištou montovány tak aby se vrata samovolně nevyhákly.řešit to jde také tak že z rubové strany se montují zarážky proti samovolnému vysazení.Zapoj trochu fantazii.Toto je ten nejjednodušší konstrukční problém.

Zdravím mm
ja som to robil trocha jednoduchšie, do jokla som urobil drážku po celej dĺžke šírka cca 8 mm vzniklo mi nieco ako "Cečko"
ide o to že uchytenie je odspodu a nie z boku niečo ako toto zavesne-brany.jpg
proste dve pásoviny a z dvoch strán ložiská namiesto tej skrutky
na samotné vráta drevené dosky pol na pol hrúbka 2,5 cm
samozrejme dorazy aby som sa nevykoľajil
môžem poslať fotky na mail