Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vhodné sklo pro 3D tiskárnu

Dobrý den, mám v plánu si koupit 3D tiskárnu Creality Ender 3 a v recenzích jsem se dozvěděl, že hotbed bývá mírně prohnutý. Hodně lidí to řeší tak, že na hotbed přidělají sklo. Chci se zeptat, jestli je potřeba nějaký speciální druh skla, případně jaká je vhodná tloušťka.

Da se koupitbrovnou temperovane sklo pro Endera. Na Ali, s dopravou z cz skladu asi za 400,-

I predtim jsme pro čištění pouzivali sprej na monitory, který mi zbyl ve skříni.

Co se tyka přichycení modelu na podložku, mnohem důležitější je správná kalibrace a základní výška trysky. Pokud bude výš, nebude základna na podložce držet, pokud níž, pak se bude špatně odlepovat.

A další věc je netisknout tupě vše na výšku, zvlášť úzké a vysoké modely, ale raději je položit a přidat u válce podpurnou konstrukci.

Ta posledna rada je kontraproduktivna, pretoze urcite neplati vseobecne.
Napriklad zavity tlacene po nalezato nie su zdaleka tak dobre ako tlacene na stojato.
Ono nejde o to, ze sirka/vyska, ide o to, aby tlaciaren netlacila do vzduchu.
Ja som napriklad uz opakovane zlyhal pri model Eifelovky, pretoze priecne vzpery nosnikov sa tlacia "do vzduchu" a tak tlaciaren vzdy pri niektorom z nich zlyhala a ked som pouzil podporu tak zase pri vylamovani som ich vdy urval, pretoze tie nosniky su, ked sa tlaci 1:1 prilis tenke.

Šroub ne, ale když máš máš 15cm dutou trubku 2 cm v průměru, tak ji pořádně na výšku nevytiskneš.
Základna to neudrží a pokud se neodlepí, tak se ti to bude při tisku kývat a výsledek nebude dle očekávání.

Jde nastavit velikost i tloušťka základny, jde nastavit i síla nosníků. Důležité je, aby se vysoký díl při tisku horní části (nanášení filamentu) nehýbal.

Poradnej brim z venku i zevnitr a - kdyby to klaplo na tloustku steny - vase mode a ono se to podda... Kdyby ne, tak rucne nakreslenej predmet ve funkci podpory je taky fajn reseni, mnohem lepsi nez generovana podpora.
Jenze to je presne to, co se psal. 3d tisk proste vyzaduje zkusenosti a praxi, neni to vezmu model a vytisknu to. Hromada nepovedenych vytisku v kosi k tomu patri.

Suhlasim, ked v roku 2021 este stale ie je bohuzial bezne, aby mali tlaciarne autoleveling v cene, kontrola filamentu takisto este nie je default vsade a kopec dalsich hw veci...k tomu tieto veci pri modelovani, kde musis premyslat ako vlastne tlaciaren tlaci a ci je to pre nu vytlacitelne....
Ale cely tento obor sa prudko vyvija, staci sa pozriet akymi obrovskymi krokmi ide dopredu.