Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odislo topne teleso na umyvacke?

Caute mam 10 rocnu umyvacku siemens ktora sa ale plno zacala vyuzivat len posledny rok , nefunguje mi ani jeden rezim kde je teplota napise po minute chybu, jedine funguje 15 min rezim oplachu. Oplati sa zavolat servisaka alebo kupit novu mycku? Servis stoji 27€ len za diagnostiku

Telesá myčiek sú odolné, vydržia večne. Skorej sa odpáli riadiaca jednotka.

Skontroluj či sa neodpálil niekde spoj k prívodu do telesa 230V, prípadne nevypadol konektor, neprepálila sa fáza predratej izolácie káblika o kostru apod. Musíš prekotiť myčku na bok na nejakú deku, kabeláž je zo spodku pod plechom alebo niektoré káble sú vedené za plechom cez predné dvere s šupíkom pre "prášok".

Stačí ti klasická vadaska 230/400V osadená dútnavkou.

Potom vyraz myčnu na chodník pred chalupu pre zberačov, kovošroťáckych Cigošov a objednaj si novú s donáškou. Nejaký lacný šunt, ten ti poslúži, ako predražený xindel na trhu. Hľadaj podľa recenzií, hlavne aby umyla náčinie kvalitným čerpadlom. Dnes sa výroba čerpadiel voľne čvachtajúcich sa plastov s lopatkami v zavodnenej dutine nevyznamenáva ani pri práčkach. S tým sušením sú lacné myčky pod úroveň, slabo hreje poddimenzovaná špirála. Aspoň sa o rozpeckované riady nepopáliš pri ich okamžitom vyberaní po ukončenom procese šušenia.

V návodu se píše o nastavování myčky, resp. změkčovače, podle tvrdosti vody. Stať o soli tam nemůže chybět.
Připojil bych multimetr na svorky topného tělesa. Pokud při mycím programu jde do tělesa proud, ale to netopí, máme jasno.