Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vylepšení štípačky na dřevo

Dobrý den,
mám štípačku Scheppach hl 650 a problém je v tom, že kdyš štípu poschlý habr nebo dub, tak polena doslova střílí od štípačky. Za prvé je to na úraz a za druhé mě štve, jak pro to musím pořad chodit. Nemáte tip, jak nad tím vyzrát?
Napadla mě nějaká klec nebo přivařit na štípačku nějaké zábrany.
Máte s tím někdo zkušennost?

Zásada je ta že vždy se štípe dřevo syrové.Jinak fantazii se meze nekladou.Nejrychleší by byla nejaká pneu .nejlépe z nějakého fichtla aby se vešla na štípač.Nebo můžeš použít aretační gumy na konci s háky.Dvakrát ovineš a štípeš.Také můžeš použít řetěz .Jak říkám zapoj trochu fantazii.A ještzě dodám.ta štípačka má přeci ochranný dvou ruč který aretuje špalek aby se nemohl rozlítnout.Dá se nastavit na různé průměry.