Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vylepšení štípačky na dřevo

Dobrý den,
mám štípačku Scheppach hl 650 a problém je v tom, že kdyš štípu poschlý habr nebo dub, tak polena doslova střílí od štípačky. Za prvé je to na úraz a za druhé mě štve, jak pro to musím pořad chodit. Nemáte tip, jak nad tím vyzrát?
Napadla mě nějaká klec nebo přivařit na štípačku nějaké zábrany.
Máte s tím někdo zkušennost?

https://www.youtube.com/watch?v=0s_m1SP945M Tady máš mustr. Ochrana tvé osoby může být krytem či polohou. Při ochraně polohou si umístíš ovládání někam kde tě nebudou špalíky ohrožovat a krytem je že si můžeš si vyrobit nějakou válcovou klec na pantu, kterou budeš na poleno přiklápět. Pokud to uděláš na protiváhu, pružinu nebo píst tak, že když to nebudeš držet tak se to odklopí nemělo by to moc překážet (to co zde píšu platí pro vodorovné štípačky).

Zásada je ta že vždy se štípe dřevo syrové.Jinak fantazii se meze nekladou.Nejrychleší by byla nejaká pneu .nejlépe z nějakého fichtla aby se vešla na štípač.Nebo můžeš použít aretační gumy na konci s háky.Dvakrát ovineš a štípeš.Také můžeš použít řetěz .Jak říkám zapoj trochu fantazii.A ještzě dodám.ta štípačka má přeci ochranný dvou ruč který aretuje špalek aby se nemohl rozlítnout.Dá se nastavit na různé průměry.

Já jsem štípací klín prodloužil navařením plechu, aby úhel klínu nebyl tupý a hned štípané dřevo tak nerozevíral. Max délka špípaného dřeva se sice zkrátila, ale tak dlouhé polena stejně neštípu.