Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zamrzlý zámek

Čau mohl by prosím někdo poradit?
Mám Fabii 2 a letos poprvé začínají zanrzat zámky v předních dveřích. Myslím to tak, že když otevřu dveře dálkovým otevíráním a chci dveře zevnitř zabouchnout ,dveře se nezabouchnou a odskakují. Je to ta kolébka ve dveřích co se má zájem do učka v karoserii. Zkoušel jsem romrazovač, inzulinu, wd40. Je to jen krátkodobá pomoc a další den je to znova. Má někdo nějaké efektivní řešení. Děkuju za tipy.

Nejlepší je mechanismy zámku dobře promazat, ale ještě před zimou,kdy je to ještě suché.
Jinak rozmrazovač sice povolí led, ale je to v podstatě líh,který se odpaří a pak je to ještě horší.
Wdéčko sice uvolní špatně namazané kluzné plochy, ale jako trvalé mazadlo je nevhodné.
Nevím přesně jak je udělané zavírání fabie, ale po uvolnění je potřeba, alespoň tam, kde se zvenku lze dostat, nakapat klasický olej.
Pokud je tam hodně vlhkosti a zamrzá to, osvědčilo se místo rozmrazovače použít neředěný fridex, Nebo jinou neředěnou chladicí kapalinu (do chladiče, ne do ostřikovačů). Z ledu se vytvoří nemrznoucí kapalina. Není to nafurt, jak to začne zamrzat, tak to znovu namazat kapalinou.
Při aplikaci pozor, kapalina může poškodit lak vozidla.

Co to je?? Asi máš na mysli lithná maziva. To jsou vazelíny typu třeba LA2, používaná běžně v automobilismu, na vodní pumpy, valivá ložiska a podobně. Jsou vhodná na široký teplotní rozsah a jsou dobře odolná vodě.
Tím je vhodné namazat mechanismy dveří, ale jak jsem psal, ještě před zimou.
Jak už to v zimě zamrzá, dělá se to obtížně, nejdřív je nutno vysušit a pracovat na demontovaných dveřích.
To jak jsem psal, je "první pomoc", když to v zimě zamrzá, aby se to nemuselo dělat pořádně.

Sic už je 21. století ale na zamrzání zámků platila a dovedla si s tím poradit stará dobrá červená brzdová kapalina.Mám za to že se dá na benzínce koupit.Já už mám pixlu doma přes padesát roků sice nějak holka vybledla ale na zámky aby nezamrzaly stále dobrá.