Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Renault Thalia 16V - opěradlo zadního sedadla vyndat.

Potřebuji odvézt dlouhý předmět (televizor) co se mi jinak do auta o kousek nevejde. Zadní sedadlo jsem už vyndal, opěradlo vyndat nemůžu. Už jsem se koukal na forum Renault, tam si s tím problémem taky neporadili.
Opěradlo je asi přichyceno nějakou tyčkou na krajích, tam by to šlo asi zvednout, ale asi ve třetině je přichycena ke karosérii dvěma šrouby s malou hvězdičkou co se vzpírají mému odšroubování. Navíc ty šrouby jsou umístěné dost nepřístupně.
Máte s tím někdo zkušenost? Nejde to nějak jinak? Kdyby se to opěradlo dalo sklopit úplně vodorovně, tak by se tam ta krabice z kufru prostrčila, ale to právě nejde ani když odstraním všechno co se odstranit dá (opěrky hlavy, přichycení bezpečnostních pásů).
[92096-thalia-jpg]

Ahoj, nejdřív lištu 2x M10 a dál stačí vyšroubovat ten jeden zadní M 10 *, víc z kufru, potom se to vyvleče samo a plech zůstane v opěradle. Doporučuji jít pod auto a opucovat konce šroubů, jsou dost dlouhé a orezlé. Hodně štěstí 7.11.23