Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stavba pracovního stolu

Zdravím, rozhodl jsem se pro stavbu stolu do dílny/garáže. Jako stavební materiál bych zvolil asi jekl 30x30x3. Při délce stolu cca 135 cm a rozdělení 2:1 (6 nohou - v 1/3 šuplíky, ve 2/3 vložená dvoukřídlá skřínka z DTD). Stůl bude pravděpodobně "zavětrován" po stranách a vzadu šikmou vzpěrou. Co jsem počítal, tak při předpokládaném zatížení na desku cca 100 kg max bude maximální průhyb 2 mm, což je si myslím fajn. Nemá někdo doma něco podobného z těchto jeklů? Pravda, většinou všichni volí 40x40 profil, ale to bude pro mé použití asi jako kanon na vrabce. Jakákoliv připomínka vítána.

Dobrý den, pokud budete kupovat materiál a ještě výrobu zadávat, potom bych se raději podíval na bazar na starší ponky. Jsou za rozumnou cenu a kostra ,pracovní deska a zásuvky, budou ze silnějšího materiálu. Takže bude za méně peněz, víc muziky.

Pokud je to tak a chceš se nějakému kutění věnovat, stejně dříve či později bude svářečka dobrá. A pokud bydlíš v domku tak i nutná. Proč ji tedy nekoupit teď a na stole se nenaučit základy. Zrovna profily jekl a L se pěkně vaří. Za mě tedy koupit a dělat 👍. Samozřejmě inventor je paráda, ale osobně ( i když mě možná ostatní ukamenují) i obyč. Trafo za pár korun na běžnou občasnou práci a hlavně na učení taky postačí. Dříve všichni vařili trafem, pár jich mělo usměrňovač a šikulové udělali kde co.