Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem regulator tlaku plynu - vymena

ahoj vsem,

rad bych se poradil. dosluhuje mi regulátor tlaku plynu KHS. uz je dost citit a tak jej musim vymenit. dosel mi novy - nastupce EKB-10/G50-I. nejsem plynar, ale prace se nebojim a lecos si udelam sam. presto zde bych se rad poradil, zda je neco, co bych mel pred vymenou udelat a nevim o tom. abych neco nepokazil zbytecne. plan je nasledujici:

1. vypnu doma kotel
2. uzavru regulator tlaku plynu na obou stranach
3. povolim oboje sroubeni a vyndam puvodni regulator
4. nasadim novy regulator a utahnu sroubeni
5. otevru uzaver pred regulatorem
6. nastartuju regulator
7. otevru uzaver za regulatorem
8. spustim kotel

mohli by mi, prosim, znali veci rict, zda takto v poradku nebo je neco, co bych mel udelat jinak a lepe? jak se postupuje, kdyz pak regulator nenastartuje?

dekuji moc

diky moc za vase postrehy.. na tyhle veci jsem zapomnel!

takze uplne blbost nedelam, kdyz se do plynu v tomhle pripade poustim sam. chtel sem se ujistit, ze takovahle vec neni na to volat plynare, ze se to da zvladnout. jen sem si nebyl jisty tim spoustenim regulatoru, ze tam se to da pry pokazit..

Je to podobné jako s elektřinou, pro práce na plynovém zařízení je třeba mít oprávnění podobně jako je vyhl. 50 pro elektrické spotřebiče. U plynu je to o to důležitější, že plyn je oproti elektřině daleko zákeřnější a následky pochybení bývají řádově horší. A cituji z legislativy: "Opravy plynových zařízení lze provádět po jejich odstavení z provozu, což zároveň předpokládá jejich opětovné uvedení do provozu péčí revizního technika provedením provozní revize". Nedělám si iluze o dodržování legislativy, ale pozor na to, že případné následky chybného provedení opravy či údržby jsou kvalifikovány jako obecné ohrožení. Ale nechci strašit.