Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stará hifi věž - diagnostika

Zdravím, obdržel jsem od kamaráda tuto hifi věž (viz příloha). Měl ji dost let v garáži, můj otec by ocenil, kdyby kompletně fungovala včetně gramofonu, tak se o to snažím.

Přivezl jsem ji domu - trochu orosená - otřel jsem ji, zapnul (bojím se, že to byla ta chyba), oba displeje se rozsvítily. Tak jsem ji vypl a šel rozebrat a vyčistit (formou vzduchu z kompresoru a isopropylalkoholu a antistatickeho štětce)

Ihned po vyčištění jsem ji zkusil zapnout.. Rozsvítil se pouze displej dole, tak jsem ji vypl a doufal. Po hodině jsem ji zapl, nesvítil ani jeden, tak jsem klepl do horního a začal svítit, ten spodní nikoliv.

Rád bych Vás tedy poprosil o radu, po čem asi tak koukat, jestli to může být nějaký kondenzátor či zdroj apod. Zkoušel jsem ji zapnout víckrát, ale furt stejný stav, horní displej svítí, spodní už ne.

CD u displeje vyjede, zajede, má snahu se točit, ale po chvíli to vzdá, tlačítka na ovládání nereagují.

Ještě jí zkusím rozebrat a podívat se, zda se nějaký kondik nenafoukl a jestli je vše ok na pohled.

Pokud něco funguje/nefunguje po klepání, hledá se:
zoxidované spoje a konektory, studené spoje na deskách, co jsi utrhnul nebo nevědomky rozpojil při čištění, kam natekl čisticí prostředek s prachem, propoje částí sestavy vzadu atd. Kontrola vizuálně je určitě na místě se zaměřením na stav kondenzátorů, konektorů, několikeré vysunutí a zasunutí propojek uvnitř (po jedné, aby se nespletly).

Mam kamosa a pokial viem je ich viacej u nas, ktory je hifi fanda a venuje sa takymto veciam...kupuje pokazene veci z inzeratov, reparuje ich a nasledne predava.
Ak by si si zohnal takeho manika za par korun ti z toho spravi opat plne funkcny stroj.

K tomu displeji.. Brácha měl věž Philips, v roce 1995 za ni dal 15 000,- Hrála perfektně, ale bohužel cca za 9 let jí odešel displej, slábl a slábl, až jen bylo vidět, že tam někde něco svítí, ale nebylo nic poznat. Takže myslím si, že to nepůjde ani Vám, prostě je to typ, co odejde, tzv se vysvítí. Možná se mýlím...

Odkryl jsem plech pod displejem a jsou tam žárovičky, takže už mám příčinu. Stačí koupit a vyměnit doufám. Jen u toho displeje, co nesvítí vůbec sem naměřil jiné hodnoty na rezistorech vedoucí k žárovičkám, tak uvidím, jestli to bude svítit, kdyžtak budu ještě měnit rezistory či zjišťovat další věci.