Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem topné těleso-trouba

Zdravím,
chci se prosím zeptat na spodní topné těleso v troubě. Spodek přestal fachčit. Vytáhl jsem staré těleso a udivilo mě, v jakém je stavu. Je to normální, aby se takto rozpadlo? Toto je druhé(už je měněné). Nebylo to to nejlevnější za 200, ale stálo tuším 400kč ze servisu. To původní se uvnitř pouze přerušilo. Trouba to je Whirlpool(ale na tom asi nezáleží).

Že se takto rozpadne je způsobeno zřejmě extrémním přehřátím. Může se stávat eventuálně i vyšším napětím v síti, respektive na tělese.
Nebo, pokud je možné provoz trouby pouze na spodní těleso samostatně a nastaví se termostat na vysokou teplotu a takto se to používá častěji, může docházet rovněž k extrémnímu a dlouhodobému přehřívání tohoto tělesa, což by toto mohlo také způsobit.
Případně i v případě, že se plech dává často až na spodní patro a těleso má opět menší možnost se, v prostoru trouby, při nastavené vysoké teplotě termostatu, ochlazovat.

Těleso je staré asi 4.5let. Používá se to jednou až dvakrát týdně. Originál vydržel 2.5roků. Řekl bych, že na druhé těleso se peklo častěji.

Tělesa se prodávají víceméně ve dvou cenových kategoriích. Levnější za 200kč a dražší +-za 400kč a více(jak který ebchod). Toto rozpadlé jsem koupil v normálním servisu na trouby. Mají stránky, provozovnu, hodně zaměstnanců. Nechci servis jmenovat, protože by to zbytečně na ně házelo špatné světlo. Těleso stálo 400kč. Měli v nabídce i to levnější. Levné nemělo ten podpůrný drát.

Nové(teď už třetí) jsem koupil to za 200kč. Na zkoušku.