Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hlucne radiatory

Dobry den. Mam byt v novostavbe. Ked otocim hlavicu na radiatoroch (obyvacka, spalna) na 3.5+ radiatory strasne hucia ako keby napustaju ale hucanie neprestava casom... Vsimol som si ze ked otvorim v kupelni radiator na plne, hucanie v ostatnych dvoch sa znizi ,cca o 80%. Vie mi prosim niekto poradit v com to moze byt? Podla toho co viem susedia podobne problemy nemaju. Dakujem

Pokud tedy nejde o zavzdušnění, a reaguje to na otevření jiného radiátoru (viz koupelna), nejspíš jde o prudší cirkulaci vody v okruzích topení. Mělo by to být ovlivňováno i přivíráním a otevíráním těch ventilů na těch hlučících radiátorech. Mohou to způsobovat, vzhledem k uvedenému, rovněž i ty ventily. Je důležité, jakým způsobem je celá soustava a napojení na centrální okruh provedena. Provozně to problém není, ale pokud je to opravdu rušivé, v tomto případě bude zřejmě návštěva zkušeného topenáře nutná.