Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Topný kabel do koupelny

Zdravím potřeboval bych poradit ...chci pokládat dlažbu do koupelny a přemýšlím jestli do flexi lepidla instalovat elektrický topný kabel..má někdo zkušenosti?je to dobrý nápad,nebo je ta instalace k ničemu? děkuji za rady

Než kabel, tak možná spíše rohož. Je s ní jednodušší práce. Ale ještě pozor! Koupelna je se zvýšeným nebezpečím ohledně úrazu el. proudem a tak má být podlahová rohož s vodivou sítí, která se připojí na ochranný vodič a pospojování v koupelně. Nebo pokud ji nemá, provést jí vhodným vodivým pletivem ve stěrce nad rohoží. Totéž případně nad topnými kabely. A jinak pozor na provedení přívodů a provedení a umístění dalších ovládacích a regulačních zařízení, aby vše odpovídalo příslušné normě pro elektrické instalace v koupelnách (zóny).

Ano, tento typ je do koupelen vhodný. Vodivé oplášťování s připojí na ochrannou soustavu el. instalace- vodič PE a pospojování v koupelně. Pak není nutno klást ochrannou síť. A jeho uchycení, pokud bude nutné, před zalitím-zatažením stěrkou, provést izolačními příchytkami, ne nějakými kovovými. Možno také přichytit bodově lepícím tmelem (třeba mamutem).
Ale zase upozorňuji znova, pozor na místo a způsob připojení, vzhledem k zónám v koupelně, daným normou.