Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WiFi vypínač na světla - bezpečnost v dřevostavbě

Zdravím, máte někdo zkušenost s WiFi vypínači světel? Např. něco takového.
Docela mě láká to zkusit, ale trochu se obávám použití v dřevostavbě. Vím, že zajiskřit může i obyčejný vypínač, ale není u tohoto riziko případného požáru vyšší? Přeci jen kvůli wifi je vypínač neustále "pod napětím", takže předpokládám, že se může i ve standby více zahřívat a riziko zkratu či dokonce vzplanutí bude asi vyšší, co?

Bojim se těchto krámů. Jako čehokoli komunikujícího s nějakým obskurním webserverem. Prakticky žádná z aplikací v moderním smfonu nekomunikuje přímo s ovládaným zařízením. Zařízení se (většinou samo)připojí k serveru a server pak komunikuje s Vaším chytrolínem. Výhody pro řízení životnosti spínače, výrobce má trh v hrsti - server kdykoli vypnou a "chytrý" spinač přechytračil majitele, který musí koupit jiný, nový. Pokud je to jinak (komunikace DIREKT smartfoun - vypínač) a napíšete mi o tom, koupím si jej také. Ale svinská lednová taškařice předvedená recivou (viz. horní banner na reciva.com, bezostyšně ODSuzující starší zařízení k smrti) mě odrazuje od všeho kloudování a spoléhání se na "výhodná řešení vzdálené správy"!