Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Protah Rojek 61cm (vajíčko)

Zdravím,zakoupil jsem v dražbě protah Rojek (vajíčko)61cm údajně 10 let stál, vše jsem promazal a spustil , když jsem zkusil vyjet stolem nahoru u 3,5cm se zastavil a víc ani ťuk samozřejmě ani ruční klikou dolů se zastavil na 14,5 měl by dojet na 18 všiml jsem si že stůl je asi zkřížený , nevíte někdo jestli je možné nějak seřídit?jinak pěkná poctivá mašina. Děkuji za každou radu

Ahoj děkuji za rady, dnes jsem se snažil přijít problému na kloub a opravdu jsou tam svislé šrouby na posuv stolu se všemi jsem se snažil pohnout ,u jednoho při povolovani vypadl kus ozubené litiny ,která vede každý roh stolu bohužel ulomené ,proto byl jeden roh padnuty a stůl se křížil, vypadá to na rozebrání mašiny,kdyby jste o někom někdo věděl kdo těmto mašinam rozumí budu rád za jakýkoliv typ, sháněl jsem na netu schéma stroje a bohužel už to těžko někde bude,radost koupě stroje vystřídalo zklamání zvlášť když potřebujete dělat,koupil jsem zajíce v pytli 😃

Tyhle stroje jsou ještě konstruovány jako opravitelné, složené z relativně jednoduchých součástí. Určitě by napomohlo několik fotek, třeba to tu někdo už dělal. Schéma na většinu starých strojů není a přesto se opravují. Prostě se to rozebere a polámané opraví.