Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hlučný mrazák

Mrazák začal být hlučný,jako když se točí hlučné ventilátory. Přestože je beznámrazový, tvoří se v horní části námraza.
Jde o mrazák Zn. Whirpool, šuplikový.
Čím to může být?

Napadají mě 3 různá vysvětlení.
1) Požadovaná teplota na regulátoru je příliš nízká tj. mrazák se snaží dosáhnout velmi nízké teploty a nikdy se nevypne. Kvůli nízké teplotě dochází ke kondenzaci vody na výparníku. Řešení: zkontrolovat nastavení regulátoru
2) Nízký tlak chladiva. Kompresor se nadře o mnoho více protože tlak chadiva v systému je nízký. Ke kondenzaci vody na výparníku dochazí, protože chladivo za kapilárou je chladnější než obvykle ale ohřeje se rychleji. Řešení: Servis nebo (spíše) vyhodit
3) Mechanické poškození/únava kompresoru. Řešení: Servis nebo (spíše) vyhodit

Základem je těsnění dveří,pokud již není kvalitní,tak může docházet k tomuto problému.Stroj prostě nestíhá ohřívat další teplý vzduch přicházející z venku a je tímto hodně namáhán,tudíž po určitém čase velkého zatížení hlučný.:-)