Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hydroizolacia pivnice

Ahoj,
Mam na zahrade pivnicu poskladanu zo stropnych panelov. Vrchna cast je nad terenom cca 50cm. Panely nie su z bokov vobec izolovane a ani mi to nejak nevadi.
Co mi ale vadi, nie je zaizolovany ani strop a medzi panelmi presakuje voda a kvapka mi to na uskladnene veci.
Otazka teda znie, aku pouzut izolaciu na stropnu cast, aby som.ju mohol prihrnut zeminou ? Pripadne len strkom ? Obycajnu lepenku mozem zahrnut hlinou ? Zas to nemusi byt uplne tesne, z bokov aj tak vlhkost prechadzat bude. Zas na druhej strane, nechcem aby mi tam kvapkala a stekala voda po strope. Ze je vnutri vlhko od spodu, to mi nejak nevadi, len to kvapkanie zo stropu.
Vdaka,
Mato

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Ahojte este raz, Cizedam tam IPU, alebojazierkovu, to by sommal poriesene. Zistujem ale, ze nielen z…
Matfej 01.01.2021 12:11
Matfej
V prvním dotazu píšeš, že to chceš zahrnout zeminou. Nevím co tam chceš mít uloženo a kde máš sklep… poslední
nerady 01.01.2021 16:36
nerady

Ahojte este raz,
Cizedam tam IPU, alebojazierkovu, to by sommal poriesene.
Zistujem ale, ze nielen ze zateka, aleaj sastrop rosi. Cizeto potrebujem zaizolovat. Zrejme asi styrodurom, nie ? Aku asi hrubku zvolit?

V prvním dotazu píšeš, že to chceš zahrnout zeminou. Nevím co tam chceš mít uloženo a kde máš sklep v Komárně či v Tatrách a zda ti bude vadit mráz ve sklepě či ne. Napiš k čemu by sklep měl sloužit a v jakém podnebním prostoru se nalézá a jakou vrstvou zeminy ho chceš zahrnout. Určitě ale udělej větrací komínek na druhé straně od dveří. Musíš si uvědomit, že pokud bude vrstva zeminy dostatečná tak nebudeš muset provádět dodatečnou tepelnou izolaci. Pokud bude slabá tak budeš muset udělat izolaci i na bocích, které ti nyní ční 50 cm nad terénem.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru