Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Startování auta startovacími kabely.

To jsou ale kraviny... "" Nejčastěji shoří pouze akumulátor. K tomu dochází, když z různých důvodů začne baterie nabíjejícího stroje dodávat proud baterii nabíjeného stroje v okamžiku, kdy je baterie již zcela nabitá energií.""
---- Nevymyslel jsem opravdu žádný důvod, proč by měl shořet akumulátor, ani jak píšou když je baterie zcela nabitá. Nehledě na to proč bych to dělal,když mám baterii nabitou.
""Motoristé spálí generátor nejen při zapálení cigarety, protože dělají různé chyby. Patří mezi ně pokus „nastartovat“ auto s běžícím motorem, pokus „nastartovat“ auto při zapnutém zapalování, „dobít“ baterii s nižší kapacitou.""
----Mockrát jsem si zapálil a generátor to vydržel :-). Nastartovat auto se zapnutým zapalováním.... zkoušel jsem to s vypnutým a nějak to nešlo :-). Dobít baterii s nižší kapacitou lze kupodivu také bez problémů.
"" musíte zajistit, aby byla vypnuta veškerá elektronika v obou vozidlech. ""
To by mě fakt zajímalo, jak nastartuju, když vypnu všechnu elektroniku v obou automobilech. To asi ani nesepne startér.
Přípojit nejdřív plus.... No snad jen abych ci neškrt plusem o kostru, jinak to nemá vliv.
Nejdřív k nabíjecí a pak nabíjené... to je taky jedno.
"" Teprve poté se spustí motor a začne nabíjení. Zbývá pouze nechat vozidlo běžet na volnoběh po dobu 3–5 minut, poté musíte odpojit baterie v opačném pořadí.""
Pokud mám v pomocném vozidle dobrou baterii, startovat nemusím. Když ta baterka natočí moje auto tak i to druhé. Potom musím odpojit kabely... můžu ale nemusím.
Nebezpečí spálení elektroniky? Ani při přehřívání mozkových závitů jsem nepřišel na to jak k tomu může dojít.
I v případě ze je akumulátor vybitý, je k němu elektronika stále připojená, s poklesem napájení výrobce elektroniky jistě počítá. Pokud na systém připojím pomocnou baterii, pouze uvedu napětí na normální úroveň a elektronika si libuje. Ani z pomocné baterie (ani při nastartování vozidla), nepřivedu větší napětí, než na jaké je el. stavěná. A je jedno, v jakém pořadí póly.
Použití slabých kabelů... No, silnější jsou lepší, nastartovat lze hned z pomocné baterie, protože silné kabely nevnesou velký úbytek. Ale lze to bez problémů i s kabely třeba jen 4mm2. Tedy v případě že baterie v startovaném voze je dobrá, jen vybitá. Stačí připojit, počkat několik minut a startovat.
Je to tím, že pokud auto normálně startuje, během několika sekund, jak je běžné, energie potřebná k nastartování je malá. I když to tak nevypadá, spotřebuje se energie ani jedna Ah.
Pokud se normálně nabitá baterie připojí na vybitou, začne nabíjení. Pokud má nabíjecí třeba 12,5V a vybitá třeba 10,5V, je přesah napětí 2V. To při malém odporu olov. aku. dodá značný nabíjecí proud.
To za několik minut naláduje do prázdné baterie potřebný náboj, který stačí na nastartování. Když tomu ještě pomůže připojená pomocná baterie i slabými kabely není problém.
Jak malý náboj stačí k nastartování už se možná každý přesvědčil, že po pomocném nastartování (u starších aut třeba roztažením) stačí ujet kilometr a auto je schopno nastartovat.
Tedy v tom článku jsem nenašel snad jednu větu, pravdivou. Autor je jistě "technik" který si informace vyčetl ze stejně pochybných článků. :-)
Power bankou s li ion články (i když jsem to nezkoušel) zřejmě auto nastartovat půjde. Ty baterky dají značné proudy a případně se uplatní efekt výše popsaný, že se tím nejdřív trochu dobije baterie v autě. Kapacita power banky je plně dostatečná.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny