Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vhodná elektroda na svaření litinové plotny u sporáku

Mám prasklý litinový plát u kamen se sporákem. Je na něm z jedné třetiny délky prasklina, kterou jsem kdysi několika kratšími sváry svařil, ale asi po 5ti letech mi začínají praskat, bohužel už nevím, jakou elektrodou jsem to svářel. Nedávno jsem koupil dvě elektrody na litinu na zkoušku, ale vůbec nechtěly spojit obě strany a spíš to tu litinu pálilo. Neporadí mi prosím někdo vhodný typ elektrody?
Děkuji

Starší litinové pláty se časem vyhřejí a mění kvalitu, dá se říci, jako by částečně zuhelnatěly. Svářet je to skoro nemožné, ani s předehřátím jsem neměl dobré výsledky. Při sváření to spíš hoří a pak to stejně praskne okolo sváru.
Pokud se dají sehnat, je lepší koupit nové, ale dnes už nejsou tak levné, jako kdysi.
Mnohem lepší výsledky jsou, podložit prasklinu ocelovým plechem asi 3 až 4 mm silným, svrtat a snýtovat. Z vrchní strany zapustit a použít zapuštěné nýty. Kdysi jsme měli klasický sporák a takto opravené pláty držely několik let, pak se sporák zrušil, ale pláty stále držely.