Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak můžu stabilizovat nakloněnou garnyž?

Zdravím,
žiju v bytě ve kterém se protočilo větší množství lidí a každý si navrtal vlastní garnyže, které při odstěhování vyndal a díry zasádroval. Když jsem se nastěhoval já, strejda to tam zvládl navrtat, ale garnyž postupně začala vypadat dost nestabilně a je nahnutá směrem dolů. Teď řeším problém, že při vánočním úklidu se mi v kuchyni garnyž nahnula tak, že se bojím na ni dát znova závěsy.

Měli byste, prosím, nějaký nápad, jak tuhle situaci vyřešit? Zpevnit vnitřek díry tak, aby byla hmoždinka a tím pádem i garnyž rovně. Nejlépe bez vrtání, také i proto, že děr už tam bylo bezpočet a je to hlavně sádra. Teď před Vánocemi bych to rád vyřešil aspoň provizorně a později se na to podíval pořádně třeba s nějakým odborníkem.

Předem díky

Řešení:

Jestli to chces mit rychle, tak vyskrabej vsechnu sadru, diru dukladne vycisti a navlhci a postupne vypln rychletuhnoucim cementem. Muzes do nej primichat i pisek (za sucha, vodu tam musis dat az tesne pred aplikaci). Za hodinu do nej muzes vrtat.
Pokud vrtat nechces, tak do diry dej zavitovou tyc a zacementuj ji tam rovnou. Pak jen uchytis garnyz pres podlozku a matku. Pripadne tam muzes i do jeste mokreho cementu strcit hmozdinku a taky nemusis nic vrtat, akorat ji tam musis dat spravne a nezaplnit si ji cementem.

Ono měsíc mít v paneláku okno bez žaluzií, závěsů nebo aspoň záclon není bohužel žádná sranda. Lidé vám z okolních domů a ulice vidí přímo do bytu a je to dost nepříjemné. Nicméně, když nebude zbytí, zkusím to, děkuji.

Jestli to chces mit rychle, tak vyskrabej vsechnu sadru, diru dukladne vycisti a navlhci a postupne vypln rychletuhnoucim cementem. Muzes do nej primichat i pisek (za sucha, vodu tam musis dat az tesne pred aplikaci). Za hodinu do nej muzes vrtat.
Pokud vrtat nechces, tak do diry dej zavitovou tyc a zacementuj ji tam rovnou. Pak jen uchytis garnyz pres podlozku a matku. Pripadne tam muzes i do jeste mokreho cementu strcit hmozdinku a taky nemusis nic vrtat, akorat ji tam musis dat spravne a nezaplnit si ji cementem.