Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký vliv by mělo narovnání tohoto kruhového topného tělesa, jde to?

Nemáte někdo zkušenost s narovnáváním takovýchto tvarovaných topných těles (viz odkaz) ? Potřebuji sehnat totiž topné těleso na ohřev vzduchu, zhruba s tímto výkonem, ale tyčové - rovnou tyč/trubku. A nemohu takové nikde na netu najít. A tak mne napadlo, zda by takovéto kruhové nešlo narovnat. Ale mám obavy, aby nedošlo k vnitřní destrukci ochranného obalu spirály. Nezkoušeli jste to někdo? Dík za reakce.
https://nahradnidily.kovacek.cz/kruhove-topne-teleso-mora-gorenje

Rovné tyčové těleso na ohřev vody se montovalo do bojlerů na ohřev vody. Už je to asi 20 let kdy mi odešlo a kupoval jsem ho. V bojleru se zasouvalo do trubky. Zda s ním jde ohřívat vzduch nevím.

To první by nevyhovovalo. O tom druhém rovněž uvažuji, ánžto je mám dvě ve starém "teplometu". To by snad mohlo být, ale také se ta spirála dosti žhaví. Potřebuji to pro bráchu a tak jej asi vybrakuju a vyzkouším, případně i za předpokladu snížení výkonu zkusím prodloužit tu spirálu aby tak intenzivně nežhavila.

Tie špirály v keramike (vyššie) sú stavené na ohrev vzduchu, niektoré sa montujú uzatvorené do minimálneho priestoru v úzkom kryte pre el.boilere plnené vodou. Sú stavené na určitú teplotu podľa el.odporu, ktorý rastie na základe výšky teploty. Nemusia byť ovievané a chladené voľne prúdiacom luftom podobne na princípe teplovzdušnej pištole 2.2kW chladenej turbo vetrákom určenej na opaľovanie lakov s teplotou 800°C na "výfuku" dýzy alebo, ako fény, sušiče na ľudské vlasy.

Napríklad v tavných, zakaľovacích, "naparovacích" peciach uhlíkom za účelom povrchového zakalenia ocele sublimáciou uhlíka z vyhoreného popola, sa používajú detto el. volfrámové špirály lisované na keramike.