Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Autodiagnostika ELM327 - OBD II

Dobrý den všem.Ma někdo?
Bych chtěl něco jen pro čtení a mazaní chyb a apku v češtině.
Jaky je rozdil mezi verzi 1.5 a 2.1?
Před 3 lety jsem toto kupoval kamaradovi z ali a postupně jsme koupili 8 kusu a všechny kamoš testovali přes ELM327 Identifier a hruza.
I činani uznali že prodavaji šmečka a za všechny vratili penize.
Co třeba toto?
https://www.alza.cz/auto/mobilly-obd-ii-bluetooth-d5887801.htm

Problém není s ELM327 z Číny, mám 3 a všechny fungují. Problém je v nalezení vhodného programu a ovladače k tomu rozhraní, tak aby fungoval s konkrétním typem auta a konkrétním OS Windows. Disketka s programy dodávaná se sondou funguje sporadicky, lepší je poohlédnout se např. po diagnostických programech Forscan, ScanMaster nebo VagCom. Co funguje na Mazdu, nemusí fungovat na Škodovku. Je třeba využít gůgla a předem si o tom něco přečíst. Rozhodně doporučuji používat poctivou kabelovou sondu, ne ty zázračné BT nebo wifi převodníky.

Problém není s ELM327 z Číny, mám 3 a všechny fungují.

Tak to zas tak moc pravdu nemaš.Ja jich mam v garaži v krabici 12 a všechny přes ELM327 Identifier hruza.
Když jsem udělal screen a poslal prodejci, bez řeči vracel penize.
Možna někomu stači, když mu načte jen par modulu z řidici jednotky ale mi ne.
Shanim to pro kamoše, ja už jeden mám, ale jen kvuli tomu že jsem shnily furt připojovat VagCom.

Vykašli na Identifier, který stejně ve 30% případů chybuje. Smiř se s tím, že ani ten nejoriginálnější ELM327 neumí ani zdaleka všechno. Pokud máš požadavek, aby diagnostika uměla všechno u všech aut tak přitlač několik desítek tisíc a hlavně nepoužívej androidí appku, která nezvládne ani půl toho co jí i fake ELM poskytne. Čímž to vlastně končí, programy pro Windows jsou buď jen portované aplikace z Androidu a nebo přijdou na mnohonásobek ceny vlastního interface. Včera jsem jen tak pro zábavu prošel pár webů a ejhle. Nalezl jsem web firmy, která se pasuje na znalce diagnostiky (a mimochodem je dovozcem a dodavatelem značkových dílenských diagnostických přístrojů). Má na webu návod jak odlišit fake interface ELM 327 a výsledkem jejich rozboru je nejlepší interface, který prodávají za cca 1700,-Kč, ovšem v originální čínské krabičce a který je na Aliexpress k dostání okolo 9-11€ (čekal bych, že aspoň na krabičce značkového výrobce bude uvedeno o jakou značku se jedná). :-D :-D Prostě i tady platí za málo peněz málo muziky.

No vždyť to píšu, proč používáš ELM327 Identifier, když ti to nefunguje? Na to jsou jiné programy, každý výrobce auta má jiné protokoly přenosu z řídicí jednotky (aby vydělai na servisu), takže jedna diagnostika rozhodně nebude fungovat na všechny typy aut.