Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyvložkovaní kominu - kondenzační kotel

Dobry den.
Čim se dnes vložkují kominy, když budu chtit kondenzační kotel?
Mam plynovy kotel 12 roku stary a když mi vložkovali komin, tak tam strčili 7 metru flexi roura (asi hlinik), zaplatil jsem 1600 kč, dostal revizní zpravu, a bylo po starostech. Měli to hotove za pul hodky :-)

Asi si tento kotel pro jistotu necham a misto uhlaku bych dal kondenzační kotel.
Mám krasně rovy komin o proměru 200 mm - šamotove vložky.

Kondensacni kotel musi jet v kondensacnim rezimu tzn teplotu topne vody okolo50°C,pokud je teplota vyšší pracuje jako normalni kotel.Atmosfericke kotle se uz nevyrabi ani je nikdo nenamontuje,pokud nejde o vymenu.Pokud jde o uhlak ktery je ve tride 3 budou se moc jeste provozovat viz info na TZB.