Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Máte někdo zkušenosti s autem Mitsubishi ASX?

Asi dostanu dotaci na nové auto. Jsme trochu rozměrnější, takže jsem dal do srovnávače Misubishi ASX, Suzuki Vitara, Peugeot 2008 a Škoda Kamiq. Vychází mi, že za cenu okolo 450 000 Kč by asi bylo to ASX nejlepší volba- za tu cenu 110 kW 4 válcový atmosférický motor, vevnitř hodně prostoru. Š. Kamiq by byl taky s výkonným 1.5 čtyřválcem, který umí dva válce vypínat. Vlastně nejslabší motor 3 válec má ten Peugeot. Doporučili byste mi to ASX? Použití by bylo na ovocnou zahradu s nářadím, sekačkou, ve městě, mimo město včetně dálnice. V zimě na lyže.

Když máš větší kola tak máš většinou nižší profil pneumatik (aby se to vešlo do podběhu). Pokud jezdíš po krásných rovných silnicích (bez děr) tak nižší profil pneumatik vyhovuje. Pokud jezdíš po rozbitých silnicích tak vyšší profil pneumatik (tolik to nedrncá).

Vyberam auto pre manzelku uz skoro asi rok a v tejto kategorii, takze tu su moje poznatky.
ASX som vyradil, pekne auto, ale zdalo sa mi trosku drahe oproti konkurencii.
Kamiq letel tiez, vizualne zufalo maly kufor a Skodovka si pyta uz tiez tolko co premiova znacka.
Vitara je silny kandidat, ale kvoli batozinovemu priestoru uz som pozeral po skaredsej SX4. Vitara sa mi paci viac, ale ten kufor je fakt na hrane.
Moji momentalny kandidati su Dacia Duster (len kvoli 4x4), Renault Captur (manzelkyn favorit) a pred par dnami tam pribudol Citroen C4 (ta nova rada).
Vsetky modely som pozeral v cenovej vybave 18-20k eur.

Z toho co uvažuješ, tak bych preferovat nejspíš to Mitsubishi ASX. Osobně jsem příznivcem spíše atmosféráků.
My osobně, už 7 let máme Dacii Duster, jak píše a uvažuje o ní fleg. A nemohu si ji vynachválit. Ale máme ještě tu atmosférickou čtyřválcovou čtyřkolku 1600 ccm3.Jezdíme spíše krátké tratě (město, chata), ale i na delších a rychlejších tratích se neztratí. Je prostorná pro náklad (převážím kde co a hodně-viz chata), pohodlná i prostorná pro řidiče (měřím 185 cm), není nijak hlučná, ani při vyšších rychlostech na dálnici, jak její kritici tvrdí. A je i docela svižná. Pouze tedy, na kratších tratích, trochu vyšší spotřeba a tím jízdní náklady. Ale zase, při dnešní ceně benzinu 30 Kč/l = cca 3 "Kčs", to není tak podstatné.
Pouze je dnes problém, že výrobce již novodobě přešel na tříválce a s turbem. A velmi omezuje ty čtyřkolky pouze na velmi málo typů a výbavy. Ale zase výhoda, vyrábí je i na plyn, ale bohužel opět ne ty čtyřkolky. V poslední době hodně recenzí.
Pro nás byla ta čtyřkolka základní požadavek, vzhledem k tomu, že máme chatu v kopcích, s příjezdem po lesních cestách, takže v zimě a ve sněhu dříve pouze s řetězy. Se touhle čtyřkolkou jsem je ještě nikdy nepotřeboval. To, co se týká úvah jízd na lyže.
Tož toliko má zkušenost. :puff: