Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem odsávání od šporáku na delší vzdálenost cca 4 m

soused řeší odsávání od šporáku/ z kuchyně

vzhledem k tomu, že je šporák uprostřed rodinného domu a nedá se probourat jedna stěna která by byla rovnou venkovní, řešení je takové: s kuchyně se vyvede trubka do vedlejší místnosti, kde je garáž ´tam se dá koleno a po stěně která spojuje kuchyň s garáží vodorovně (s mírným skonem) cca 4 m se navede ven a ukončí gravitační mřížkou.

předpokládám, že nad šporákem nemá být digestoř, ale pouze ventilátor, jako bývá v koupelně.

Ventilátor průměr 125 mm a trubky, kolena také 125 mm

ventilátor mívá cca průtok 180 m/hod

Zde je otázka, jestli bude stačit na vzdálenost cca 4 až 4,5m

a bude zde kladen důraz na nejlevnější provedení, tedy se použijí kanalizační trubky.

Osobně bych to provedl klasickýma trubkou bílou, která se používá na odsávání, ale ta je dražší, nebo nějaká flexi trubka, ale ta by byla také drahá. Tahle varianta bude od souseda hned zavržena.

Zají má mě vás názor, jestli zde není nějaký velký problém

tak soused si zrovna přišel vypůjčit krabici od digestoře i s manuálem,

vypadá to že nakonec bude mít v kuchyni i digestoř.

ale počítám že jen ventilátor v digestoři na takovou vzdálenost stačit nebude

bude potřeba ještě jeden na vývodu ven.