Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problem s krbom - zacerenenie

Par tyzdnov dozadu sme zacali mat divny problem s krbom, v ktorom kurime len obcas, kedze teplo zabezpecuju radiatory.
Dochadza k tam divnemu spalovaniu, krb zvnutra cely ocernel, sklo je cierne ihned po vycisteni a prvom zakureni (predtym vydrzalo vzdy par kureni) a ocernel aj samotny krb zvonku, ked boli zle privrete dvierka chvilu.
Vi foto.
Kde by mohol byt problem? Zle palivo, ci problem s kominom? Drevo pouzivame z minuleho roku, s ktorym sme kurili aj minuly rok.
A manzelka sa stazuje, ze teraz uz ani to cierne nechce ist zo skla dole a to pouziva nejaky humus specialne na krbove skla.
[91764-img-20201129-140141-jpg]
[91765-img-20201129-140133-jpg]
[91766-img-20201129-140120-jpg]

Este som zabudol dodat, ze v krbovej vlozke sa zjavuje voda, co samozrejme nikdy predtym nebolo.

Řešení:

Vyriesene kominarom...vybratie 2 igelitiek bordelu z komina...jedna priamo z komina, druha medzi kratky priestorom medzi krbom a kominom.
Uz zase hori ohnik krasne :-).

Ostudo.:-D A to jsi si to "nemohol urobiť" sám, když šlo jenom o komín ucpaný "bordelem"? 50 let si čistím komín sám, jak doma , tak na chatě a nikdy jsem k tomu "kominára" nepotreboval. Vždyť to bylo od začátku jasné.
Ale hlavně že ti to na svátky už kouřit nebude a zřejmě i manželka bude spokojená.
Přeju hezký svátky a mnoho štěstí a zdraví v Novém roce.:puff::beer: